Haber Üstü

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

50

1961 yılında basın çalışanlarına bazı haklar ve yasal güvence sağlayan “212 sayılı kanun” adlı düzenlemenin Resmî gazetede yayınlanmasının ardından mesleğini icra edenleri onurlandırmak için 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü her yıl tüm Türkiye’de etkinliklerle kutlanmaktadır.

Haber ; Hüseyin AYTEKİN
Çalışan gazeteciler günü, gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için 1961’den beri 10 Ocak günü düzenlenen Türkiye’ye özgü bir kutlama gündür.
1961-1971 arasında “Çalışan Gazeteciler Bayramı” adıyla kutlanmış; 1971 yılındaki askeri müdahaleden sonra ülkede gazetecilerin bazı haklarının geri alınması üzerine kutlama gününün adı, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” olarak değiştirilmiştir.
4 Ocak 1961’de kabul edilen ve basın çalışanlarının bazı haklar ve yasal güvence sağlayan “212 sayılı kanun” adlı düzenlemenin Resmî gazetede yayınlanışı nedeniyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü her yıl tüm yurtta etkinliklerle kutlanmaktadır.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, olumlu ve güzel bir mesajla Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarken Denizli genelinde başta Sayın Valimiz Hasan Karahan olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Denizli Spor Yönetim Kurulu ayrı ayrı mekanlarda Denizli Gazeteciler Cemiyeti üyesi Çalışan Gazetecileri ağırlayarak gazeteciler gününü kutladılar.
Gazetecilerle yakından ilgilenen başta Sayın Valimiz olmak üzere tüm yöneticilerimize teşekkür ediyoruz.