Haber Üstü

15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ HATIRA ORMANINA ÇAM FİDANLARI DİKİLDİ

32

İlçemize bağlı Hançalar Mahallesinde bulunan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanına geçtiğimiz hafta yılın ilk Çam fide dikimi yapıldı.

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Hançalar M. Akif Ersoy İlkokul/Ortaokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri Hançalar M. Akif Ersoy İlkokulu/Ortaokulu 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanına çam fidanlarının dikimlerini gerçekleştirdiler.
Geleceğin büyükleri olan çocuklara yeşili sevdirmek, korumak ve bilgilendirmek, ağaç dikmenin önemini anlatmak için gerçekleştirilen etkinlikte, çocuklar ağaçlarını diktikten sonra can suyunu verdiler. Öğrenciler ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Temel ve Çal Orman İşletmesi Müdürü İbrahim Hatipoğlu da fidanlarını dikerek, temiz hava için ormanlık alanın arttırılması gerektiğini vurguladılar.
Hançalar M. Akif Ersoy İlkokulu/Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve yöneticileri tarafından düzenli olarak bakımı yapılan hatıra ormanının, yeni fidan dikimi için hazırlanması işlemlerini yaparak, etrafının telle çevrelenmesi işleminin ise Çal Orman İşletme Müdürlüğü personeli tarafından gerçekleştirildiği belirtildi.

Yoruma kapalı.