Haber Üstü

2018-2019 YILI OKULLAR ARASI SPORLARI YARIŞMALARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

69

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa düzenleyeceği İlkokul, Ortaokul ve Liseler arası okul sporları yarışmaları bilgilendirme toplantısı Çal İmam Hatip ortaokulunda yapıldı.
Toplantıya, Çal Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Tayfur Öztepe ,Çal İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Temel, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Serbülent Katar, Okul idarecileri ve beden eğitimi öğretmenleri katıldı.
Toplantıda 2017-2018 yılı değerlendirmesi, 2018-2019 yılında yapılması planlanan branşlar ve yarışmalar ile ilgili bilgiler verilerek katılımcılara bilgilendirme de bulunuldu.
İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Tayfur Öztepe, tarafından yapılan sunumda ilçemizde okul sporlarının son 3 yılına ait istatistik bilgiler verildi.
İstatik bilgilere göre, 2015 yılında 227 olan sporcu sayısının 2018 yılı itibariyle 982’ye yükselerek 3,5 kat arttığı, ilçemizde bulunan 21 okuldan 16’sının düzenlenen yarışmalara iştirak ettiği, bu anlamda ilçemiz İl Merkezinde ki Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinden sonra okul toplam sayısı ve yarışmalara katılan okul sayısı bazında en fazla katılım sağlayan ilçe olduğunu ve ilçemiz Okul Sporları Yarışmaları için geçen yıl olduğu gibi bu yıl da merkez ilçe olarak belirlendi.
2018-2019 yılı okullar arası spor yarışmaları ilkokul,ortaokul ve lise okulları arasında Atletizm, Bisiklet, Bilek Güreşi, Bocce, Dart, Futbol, Futsal, Masa Tenisi, Satranç ve Voleybol olmak üzere toplam 10 branşta Baklan ve Bekilli de bulunan okulları katılımları ile birlikte müsabakalar 2019 Şubat-Haziran döneminde ilçemizde düzenlenecektir.