Haber Üstü

23. ÇAL BAĞ BOZUMU ŞENLİKLERİ BU HAFTA SONU YAPILIYOR

46

Haber ; Ayşe Nur KORAL
1961 yılında zamanın Kaymakamı Teoman Malkoçlar ve zamanın Belediye Başkanı Yılmaz Erdemir’in girişimleri ile başlatılan ve zaman zaman gerek seçim zamanına denk gelmesi gerekse belediyemizin ekonomik sıkıntılar içinde olduğu dönemlerde yapılamayan Çal Bağ Bozumu Şenliklerinin 23.’sü bu hafta sonu yapılıyor.
İlçemiz belediyesinin Bağ Bozumu Şenliklerinin sürekli yapılmasının insanlarımızın değişik 2-3 gün yaşamalarının dışında ilçemizin tanıtımı yapılarak tek geçim kaynağı olan üzümün iyi pazarlar bulması açısında elzem olduğu düşünülmektedir.
Şenlikler kapsamında çeşitli etkinlikler paneller yapılacak olup, program çerçevesinde ünlü sanatçıların vereceği konserler halkımız tarafından izlenme imkanı bulacaktır. 23. Çal Bağbozumu Kültür ve Sanat Festivali’nin ilk günü olan 6 Eylül Cuma günü bağbozumu ve festival yürüyüşü etkinliği yapılacak. Çeşitli etkinliklerden sonra Gamze Özçelik ve Efe konser verecek. 7 Eylül Cumartesi günü ilçe merkezinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek ve akşam saatlerinde Hakan Eyiden ve Lara konseri yapılacak. 8 Eylül Pazar günü ise, en iyi üzüm üreticisi yarışmaları, çeşitli etkinliklerin ardından Hasan Yılmaz konseri düzenlenecek.
Şenlikler anında yeni tören alanında panayır çarşısı kurularak, halkımız yoğun bir gün geçirmesi sağlanacaktır. Bu yıl geçmiş yıllarda pek görülmeyen üzüm bayramına gelen misafirlere tadımlıkta olsa vatandaşlar seyyar yerli üzüm satıcılarını görmek istemekteler.