Haber Üstü

3. ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

55

Haber Merkezi

Denizli Büyükşehir Belediyesinin 3’ncüsünü düzenlediği Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçları açıklandı. Denizli’nin parkları, doğal, tarihi ve kültürel güzellikleri ile kentsel ve kırsal yaşamını anlatan eserler beğeni topladı.
Haziran ayında başvuruların başladığı Amatör ve profesyonel herkesin katılabileceği, Denizli il sınırları içindeki parklar, doğal, tarihi ve kültürel güzellikler ile kentsel ve kırsal yaşamı anlatan fotoğraflar ile son katılımın 1 Eylül olarak belirlenen yarışma sonuçlanarak ödüle layık görülen yarışmacılar 29 Eylül Cuma günü Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda yapılacak.
Denizli il sınırları içindeki parklar, doğal, tarihi ve kültürel güzellikler ile kentsel ve kırsal yaşamı anlatan eserlerin katıldığı yarışmanın “Denizli’nin Parkları” kategorisinde Niyazi Şahin (Antalya), “Denizli’de Kırsal Yaşam”(Köylerde tarım, hayvancılık, gelenekler, bayramlar, düğünler, evlerde ve sokaklarda yaşam) kategorisinde Esma Bozkır (Denizli) ilk sırayı aldı. “Denizli’de Kentsel Yaşam” (Kent içinde, evlerde, çarşı-pazarlarda, eğlence yerlerinde, cadde ve sokaklarda ve benzeri yerlerde yaşam) kategorisinde ise Muzaffer Murat İlhan (Denizli) birinci olurken, “Denizli’nin Antik Kentleri” kategorisinde ise jüri Ali Güven’in (Denizli) eserini ilk sırada seçti.
102 eser ödüle layık görüldü
3700’ün üzerinde eserin katıldığı Denizli Büyükşehir Belediyesi 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda 102 eser ödüle layık görülürken, yarışmanın sonuçları http://www2.denizli.bel.tr/fotografyarismasi/sonuclar.htm adresinden yayınlanmaya başladı. Yarışmanın her bir kategorisi için ayrı ayrı olmak üzere birincisine 4.000.00 TL, ikincisine 3.000.00 TL, üncüsüne ise 2.000.00 TL ödül verilecek. 500’er TL 4 adet mansiyon verilecek yarışmada 250’şer TL’de sergileme ödülü verilecek. Yarışmanın ödül töreni ve sergi açılışı ise 29 Eylül 2017 Cuma günü saat 17.00’de Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda yapılacak.
“Denizli’nin güzellikleri ölümsüzleşiyor”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yarışmaya eser gönderen tüm katılımcılara teşekkür etti. Denizli’nin parkları, doğal, tarihi ve kültürel güzellikleri ile kentsel ve kırsal yaşamı anlatan eserlerin çok güzel olduğunu ifade eden Başkan Zolan, “Kentimizin güzellikleri bu fotoğraf kareleriyle ölümsüzleşiyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.