Haber Üstü

AKARYAKIT HIRSIZI YAKALANDI!

22

Haber; Hüseyin AYTEKİN
İlçemizde bir süredir iş makinesi sahiplerini tedirgin eden akaryakıt hırsızlığı şüphelisi suçüstü yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, bir süredir bazı vatandaşlara ait iş makinelerinden akaryakıt çalındığı ihbarları üzerine harekete geçen Çal Jandarma ekipleri yaptığı incelemeler sonucunda Akkent Mahallesi ikametine kayıtlı G.G. (28)’i takibe aldı. Şahsın tutarsız hareketlerinden şüphelenen Jandarma ekipleri, takibe aldıkları G.G.’nin yanında getirdiği özel tasarlanan düzenekler ile farklı noktalardaki iş makinelerinden 300 litre akaryakıt doldurduğu anda bu durumu an be an takipte olan Jandarma ekipleri Akkent Mahallesi girişinde G.G.’nin kullandığı aracın etrafını sararak olay yerinde şahsı göz altına aldı.
Şahsın otomobili ile evinde yapılan aramalarda bidonlar içerisinde çalınan akaryakıtlar ile özel yapılmış düzenekler bulundu. Gözaltına alınan şahıs İlçe Jandarma Komutanlığındaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. 28 yaşındaki G.G. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Bir süredir iş makinelerinin akaryakıtını çalarak satışını yapan hırsızın yakalanması ile ilçemiz vatandaşları rahat bir nefes aldı.