Haber Üstü

AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLADI

53

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından 08-14 Ekim tarihleri arasında her yıl geleneksel olarak düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri ilçemizde de dün başlayarak, hafta boyunca çeşitli sportif aktivitelerle devam edecektir.

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından 08-14 Ekim tarihleri arasında her yıl geleneksel olarak düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri İlçemizde başladı.
İlçemizde spor haftası etkinlikleri ile ilgili Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe’nin yaptığı açıklamada, bakanlığımızın amacının halkı spora özendirmek olduğunu belirterek, “Her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını ve yeni bireylerin spora kazandırılması için Çal’da da hafta boyunca çeşitli sportif etkinliklerle Amatör Spor haftasını kutlayacağız”dedi.
Dün başlayan spor haftası nedeni ile belediye parkı yanında İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Masa Tenisi Masası ve Dart Tahtası kurularak halkın gün içinde spor yapması sağlanarak farkındalık oluşturuldu.
Hafta içi yapılacak etkinlikler ise;
1- Liseler Arası Futsal-Dart-Masa Tenisi Turnuvası (10 – 11 Ekim Çarşamba – Perşembe saat : 10.00 – 12.00 arası Kapalı Spor Salonu)
2- Büyük Bayanlar ve Erkekler Voleybol Dostluk Müsabakası (10 Ekim Çarşamba günü saat: 19.30 – 22.30 arası Kapalı Spor Salonu)
3- Atletizm Yüksek Atlama Branşında Milli Sporcumuz Alperen Acet’in İlçemizde gençlerle buluşması. (12 Ekim Cuma günü saat: 10.00 – 12.00 arası Belediye Kültür Sarayı)