Haber Üstü

BAKANLIK MÜFETTİŞLERİ İLÇEMİZ SPOR TESİSLERİNİ YERİNDE İNCELEDİ

43

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Gençlik ve Spor Bakanlığı Müfettişleri ilçemize gelerek, ilçemizde bulunan spor tesislerini gezdiler. Bakanlık Müfettişleri, Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çalışmalarını yerinde inceledi.
İlçemiz 750 kişi kapasiteli kapalı spor salonunu ve ilçemiz Çal Belediyespor takımının Bal Ligine çıkması ile Bal Ligi standartlarına getirilen 1500 kişilik Yusuf Ziya Göksu stadını gezen bakanlık müfettişleri ilçemizde yapılan spor çalışmaları hakkında İlçe Müdürü Tayfur Öztepe’den bilgiler aldılar.
Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe, İlçeye atandığında, ilçenin Denizli’nin birçok ilçesinde olmayan spor tesislerine sahip olmasına rağmen kadrolu bir Gençlik ve Spor müdürü olmadığı için sportif faaliyetlerinin çok az yapıldığına dikkat çekerek, “2015 yılında Gençlik ve Spor İlçe Müdürü olarak asaleten Çal ilçesine atandım. Atamam yapılması sonrasında ilçe halkımızla çok sıcak ve samimi bir bağ kurduk. Spor konusunda yaptığımız sohbetlerde spor yapmayı seven, spora ilgili ve bir o kadarda istekli bir şehir ile sportif etkinlikler düzenleyecek bir yapılanma olmadığı için gençlerimiz ve vatandaşlarımız tarafından yeteri kadar kullanılmayan, tabelası olmayan nerede olduğu pek fazla bilinmeyen bir spor salonu gördüm. Aynı zamanda İlçe Stadının tribünleri, soyunma odaları ve çevresi bakımsız bir durumdaydı. 4 yıl içerisinde önce kurumumuzun varlığını ilçeye duyurma ve kurumsal olarak teşkilâtımızın tanınması noktasında ilçe müdürlüğümüz hizmet binası olarak spor salonumuzu kullanmayı tercih ettik. Spor tesislerimize isimlerinin yazılı olduğu kurumsal tabelâları taktık. Daha sonra İlçe stadımızın tribünlerini, soyunma adalarını yeniledik, spor salonumuzun bakım ve onarımını yaparak eksikliklerini giderdik. İlçemizdeki sportif etkinliklere Kaymakamlık Futbol turnuvaları ile başladım. Yoğun katılım olması ile her yıl devam ettirttik.

Ardından 2016 yılında Denizli ve ilçelerinde bir ilk olan Bayanlar arası Voleybol turnuvalarını düzenledik. ilçenin spora ilgisini arttırdık ve devamlılık sağlayarak turnuvalarımızı her yıl geleneksel olarak yapmaya başladık. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile öğrencilerin spor faaliyetlerine katılımı için çok yakın çalışarak, yürüttüğümüz etkinlik ve projeler neticesinde okullarımızda öğrenim gören gençlerimizin yarısından fazlasını sportif faaliyetlerle tanıştırarak öğrenim gören öğrencilerimizin yarısından fazlasını lisanslı hale getirdik. İlçemiz merkez ve mahallerdeki okullarımız bünyesinde 4 tane yeni okul spor kulübü kurduk. Çalışmalarımız kaymakamlığımızın himayelerinde ilçemizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının, spora gönül vermiş vatandaşlarımızın katkı ve destekleriyle artarak devam edecek.” Dedi.
Bakanlık müfettişleri yapılan incelemeler sonrasında öğlen saatlerinde ilçemizden ayrıldılar.