Haber Üstü

BAŞKAN AKCAN, ÜRETEN KESİM İÇİN SEFERBERLİK İSTEDİ

35

31 Mart seçimlerinde ikinci kez Çal Belediye Başkanlığını kazanan MHP’li Başkan Fethi Akcan, “Çiftçilerimiz kan ağlıyor. Devletimiz güçlü, olanakları var. Üreticilere nefes aldırmak gerekiyor” dedi.

Haber Merkezi
Türkiye’de sivil toplum örgütlerinin, bir çok siyasi çevrenin artık ekonomiye odaklanılması gerektiğini sürekli gündeme getirdiğini söyleyen Belediye Başkanı Fethi Akcan, yaptığı yazılı açıklamada; “Türkiye seçimin etkisinden ivedilikle çıkmalı. Yaşadığımız Çal ve çevresinde çiftçilerimizin yaşadığı sorunları, Türkiye’deki tüm üreten kesim yaşıyor. Gübre, ilaç, akaryakıt gibi ham madde girişlerinde anormal fiyat artışları olurken, çiftçilerimizin ürünlerine biçilen fiyat değeri genelde yerinde kaldı, ya da düşüş oldu. Sıkıntı büyük. Belediye başkanlığı yaptığım Çal ve çevresinde insanlar üretmek istiyor ama panik havası var. Hükümetimiz, 31 Mart seçimlerinde bana göre bir kez daha güven oyu kazanmıştır. Devletimiz gerek reformlar gerek yeni kaynaklarla harekete geçirilmelidir” diye konuştu.
Çok sayıda çiftçinin bankalara olan kredi borçlarını ödeyemediğini, mutfaklarda yangın olduğunu sözlerine ekleyen Akcan, “Ekonomide genel anlamda sıkıntı var. Bizim yaşadığımız bölgede insanımızın geçim kaynağı tarımdır. Bizler, öncelikle tarım sektöründeki sıkıntıların giderilmesini arzuluyoruz. Zaten, çiftçiler daha fazla üretimde bulunsun, ürünleri değerinde satılsın, hammadde giriş fiyatları azami aşağıya çekilsin Türkiye’de büyük rahatlama olacaktır” dedi.
Akcan, Çal Belediyesi’nin başlattığı “Tarım Kenti Projesi”nin de kapsamının genişletilerek devam ettireceğini sözlerine ekledi.

Yoruma kapalı.