Haber Üstü

BAŞKAN AKCAN’A FRANSA’DA YILIN ŞEHİR YÖNETİCİSİ ÖDÜLÜ VERİLDİ

23

Haber Merkezi
Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan bir süre önce Global Liderler Kulübü tarafından etkili şehir yönetimi, potansiyel yatırımcılar ve uluslararası iş çevrelerinin dikkatini çekme adına yapılan çalışmalar nedeniyle yılın şehir yöneticisi adayı gösterilmişti.
Global Liderler Kulübü Genel Sekreteri Alexandra Ferguson tarafından Fransa’nın Cannes kentindeki törene davet edilen Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, burada dünyanın dört bir tarafından törene davet edilen yerel yöneticiler ve siyasetçilerle bir araya geldi.
Prestijli uluslararası ödülünü alan Başkan Akcan, “Denizli ve Çal adına mutlu ve gururluyum. Başta tarım ve turizm olmak üzere bir süredir sürdürdüğümüz çalışmalar, yabancı yatırımcılarla yaptığımız görüşmeler; Avrupa’nın en etkili sivil toplum örgütlerinden Global Liderler Kulübü’nün de dikkatini çekmiş. Çal’ın isminin Avrupa arenasında da konuşuluyor olması, bir yerlere aday gösterilmesi ve şahsıma ödül verilmesi Çal halkının başarısıdır. 19 bin kişinin yaşadığı güzel ilçemizin Fransa’da ödüllendirilmesi Denizli ve Çal’a büyük gurur yaşatmıştır” diye konuştu.