Haber Üstü

BEKİLLİ İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ VERESİYE DEFTERİ SATIN ALDI

9

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının “VAKİT TÜRKİYE İÇİN İYİLİK VAKTİ: Beklenen Sensin” sloganı ile ülkemiz genelinde başlattığı kampanya kapsamında Bekilli İlçe Müftülüğü de katıldı.
Bekilli İlçe Müftülüğü, Bekilli ilçesinde büyük çoğunluğu yaşlı vatandaşlarımızdan oluşan 6800 nüfuslu Bekilli Merkez ve Mahallelerinde ikamet eden, en az 3 aydır aslî ihtiyaçları karşılığında marketlere olan borçlarını ödeyemeyen vatandaşların borçlarını ödemeye ve Veresiye Defterlerini satın almaya başladı. Bekilli İlçe Müftülüğü ilk olarak Veresiye Defterinde borçlu olan vatandaşların çok olması gerekçesi ile belirlenen marketin Veresiye Borç Defteri, içerisindeki 25 (yirmibeş) vatandaşımızın borcu ödeyerek satın aldılar.
İlçe Müftüsü ve TDV Şube Başkanı Muhammed Yusuf Yaşar ve beraberinde Vakıf üyeleri belirlenen markete gelerek Veresiye Defterini teslim aldılar. İlçe Müftüsü Muhammed Yusuf Yaşar, yaptığı açıklamada “Milletimizin her anında yanında olmayı misyon edinen Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve İyiliğin Yeryüzünde Hakim olması için ulusal ve uluslararası planda gayret sarf eden Türkiye Diyanet Vakfı’nın ilçemizdeki temsilcisi olan Bekilli İlçe Müftülüğümüz ve TDV Bekilli Şube Başkanlığımız, bu zor zamanlarda Bekilli’li Kardeşlerimizin yanında olmak istemiştir. Başlattığımız bu çalışma, imkanlarımız nispetinde süreç boyunca devam edecektir.” ifadelerini kullandı.
Bu çalışma kapsamında ilk etapta Veresiye Defteri’nin alınması için 8300,00 TL ödendiği ayrıca Sokağa Çıkma Yasağı kapsamında 65 yaş ve üstü ya da Kronik Rahatsızlığı olan 3 ailemize toplamda 1500,00 TL nakdi yardım ve 2 aileye de toplam 1120,00 TL’lik gıda paketi yardımı yapıldığı belirtildi. Bekilli ilçesinde başlatılan bu yardım seferberliği toplam 11.000,00 TL ödeme ile başlatılmıştır.