Haber Üstü

BELEDİYE BAŞKANI VE MECLİS ÜYELERİ MAZBATALARINI ALIYOR

32

Haber ; Ayşe Nur KORAL
31 Mart Pazar Günü yapılan Yerel seçimlerde ilçemiz Belediye Başkanlığını kazanan Belediye Başkanı ve Belediye Meclis üyeleri yarın mazbatalarını alarak göreve başlayacaklar.
Türkiye genelinde ve ilçemizde hayli hareketli ve heyecanlı geçen seçimlerde ilçemiz genelinde sandık listelerine kayıtlı 15.691 kişi olup bunların 14.406’sı oylarını kullanırken 13.306 oy geçerli olarak kayıtlara geçmiş ve 1.100 oyda geçersiz olarak tespit edilmiştir.
Seçim sonuçlarına bakıldığında Mevcut Belediye Başkanı Fethi Akcan, açık ara seçimi başarı ile bitirip yeniden Belediye Başkanı olurken Cumhur İttifakı (MHP) Kontejyanla birlikte 6 Belediye Meclis üyeliği kazanmış, Millet İttifakı (İYİ Parti) 4 Belediye Meclis Üyeliği, Demokratik Sol Parti ise 1 Meclis üyeliği kazanmıştır.
Meclis Üyeliği sıralaması ise şöyle; MHP Hüseyin Süren, Fazıl Altıntaş, Mustafa Yüksel, Ahmet Demirbilek, Adnan Tatar, Ömer Bağcı, İYİ Parti Süleyman Semerci, Yakup Cengiz Aytekin, Aziz Kıymaz, Erhan Uğur Kuzu, olup Demokratik Sol Parti Ergün Ersoy.
Demokratik bir seçimle ilçemize hizmet için görev alan Belediye Başkanımızı ve Meclis üyelerini kutluyor, görevlerinde başarılar diliyoruz.

Yoruma kapalı.