Haber Üstü

BELEDİYE OTOPARKI NİHAYET HİZMET VERMEYE BAŞLADI!

40

Dün 04 Kasım Pazartesi yani ilçemiz pazarının kurulduğu gün park yerine bir görevli atanarak bu alana düzenli park yapılmaya başlandığını gördük. Hayırlı olmasını diliyoruz.
Öte yandan geçtiğimiz hafta Salı gününden itibaren Cuma akşamına kadar, 4 gün süreyle İlçemiz Şehit Ali Erdemir Caddesinde bulunan esnaf kardeşlerimizin bilgisi dahilinde Caddenin iki yanında araçların park yapmamaları için dubalar konulduğunu gördük! Uygulamanın devam edeceğini bilemiyoruz, ancak bu şehir içi caddemizde 2 aracın aynı anda karşılaştıklarında yoldan geçemediklerini gördük. Böyle bir uygulama yıllardır defalarca yazmamıza rağmen, İlçemizin ana caddesi ve aynı zamanda Denizli Uşak Devlet karayolu olan Çal Gazi Mektebi ile Bekilli Kavşağına kadar sadece Pazartesi günleri de olsa uygulanmadığını görüyoruz.
Bu arada yapımı 1.5 yıl önce tamamlanan, Şehir garajımızın yakın zamanda açıldığı ifade edilmesine rağmen, kullanılmadığını görüyoruz. Çünkü ilçemiz minibüsçüleri oraya gidip bilet kestirdiklerini ancak yine eski yerlerinden hareket ettiklerini ifade ediyorlar. Bu nasıl bir uygulama garajın hizmete açıldığı da, herhangi bir haber veya anonsla halkımıza duyurulmadı.
Kaldı ki; il ve ilçe yerleşim merkezlerindeki trafik uygulamalarını araçların nerelerde park edebileceği ters yönler vs. eskiden ilçe trafik komisyonları yapmakta idi. Büyükşehir olduktan sonra bu görev merkezi büyükşehire bağlı Trafik Denetleme Kurulunun yaptığını biliyoruz. Bu kurulun uygulamasında şehrin ana işlek caddelerinde araçların park edemeyeceği uygulaması yapılırken bazı çok işlek ana caddelerde inşa edilen ceplerde halkın acil işlerini görebilmeleri için 15 dakika ücretsiz bundan sonraki zaman için kademeli üçretlendirme ile park yapılabileceği kolaylığı getirilmişti ve uygulanmakta. İlçemizin tek ana caddesi olan Denizli Uşak Karayolu yani (Çarşı Caddesi) burada neden bu hizmet uygulanmamaktadır?