Haber Üstü

BELEDİYEMİZDEN YENİ DÖNEMDE ACİL İSTEKLERİMİZ!

539

31 Mart yerel seçimlerinde halkımızın teveccühünü kazanarak tekrar belediye başkanı seçilen Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’ı kutluyor, yeni dönemin kendisine ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz.
Yeni dönemde ilçemiz için daha güzel ve düzenli hizmetler yapacağına inanarak, acil olarak yapılmasını istediğimiz hizmetleri hatırlatmak ve halkımızın da bu önemli konular üzerinde ısrarcı olmasını diliyoruz.
Şöyleki;
Yıllardır gazetemizde yazmakta olduğumuz ilçemizin trafik sorunu; ülkemizde her geçen gün araç sayısı hızla artmakta. Buna bağlı olarak ilçemizde de araçlar gün geçtikçe çoğalmakta, bu ise otopark sorununu beraberinde getiriyor. Öte yandan hiçbir yerde Devlet karayolu üzerinde otopark yapılmaz! Hal böyle iken, Denizli Uşak Devlet karayolu olan ilçemiz çarşı caddesi üzerinde daha önceki belediyeler tarafından Denizli istikametinde sağ taraf otopark olarak belirlenmiş olup, Bekilli istikametinde araç park etmesi yasak. Buna rağmen ilçemiz çarşısında herkes her yerde istediği gibi araç park ediyor. İlçemiz belediyesi son dönemde düzenlediği tören alanı bölgesinde bir otopark yeri düzenledi, ayrıca haftanın 6 günü Pazar içinde, geçicide olsa araçlar için park yeri olarak kullanılabilir.

Bu arada santral garaj büyük masraflarla gösterişli olarak yapıldı. 4 Haziran seçimlerinde açılışı yapılmasına rağmen her nedense hala kullanıma kapalı, en kısa zamanda daha görkemli bir açılışla kullanıma açılmalıdır. Santral garajın açılması ile boşalacak olan eczanelerin arkasındaki minibüs garajı yapılacak düzenleme ile yerli üreticilerin ürünlerini sergileyip satacağı bir duruma getirilmeli. Çünkü bu vatandaşlarımız günde en az bin arabanın geçtiği Denizli, Uşak Devlet karayolu üzerinde ürünlerini satmaya çalışıyor, bu ise Çal’a yakışmıyor ve sağlıklı değil çünkü araçların çıkardığı eksoz gazları ve yine araçların yoldan kaldırdığı tozlar direk yiyeceklerin üzerine gitmektedir. Bu nedenle Anayol üzerinde açıkta yiyecek içecek satışı yapılmamalıdır. (Ayrıca Sağlık kurulları da bu duruma zaten el koymalıdır.)
Bu uygulamalar hemen yapılabilecek ve masrafsız hizmetlerdir.
Birde Denizli yolu üzerinde Anadolu Lisesine ve Toki’lere kadar kaldırım ve refüj çalışmaları var, 2000 yılında yapılan refüjler 2004 yılında işbaşına gelen belediye tarafından solcular yaptı! Çin seddine benziyor diye 2 tuğlasını söktürmüş ve yüksekliklerini alçaltmıştır.. Halbuki orta refüjler yayaların her istedikleri noktadan karşıya geçmesin diye yapılır. Bu nedenle de belediyemize biraz masraflı olur ama bir an önce bu orta refüj Denizli’de olduğu gibi demir parmaklıklarla yükseltilmeli ve sadece bir kilometre olan bu yol üzerinde 10 tane geçit olup, bu geçitler makul sayıya düşürülmeli. Bilin ki bu hizmet biran önce yapılmalı ki olabilecek kazalarda üzüntüler yaşamayalım. Allah göstermesin böyle bir durumda bu günkü yazımız mutlaka gündeme gelecektir. 1999 yılında aynı durumu yazmıştık kimse umursamadı, yazımızdan iki ay sonra 16 yaşında Anadolu lisesi öğrencisi bir kız çocuğu bir aracın altında kalarak hayata veda etti.

Yoruma kapalı.