Pazar, 20 Eylül 2020
.
13
Denizli
.
chevron_left chevron_right
GÜNDEM

BİLİNÇALTININ MUHTEŞEM GÜCÜ

article

427 Toplam Gösterim
BİLİNÇALTININ MUHTEŞEM GÜCÜ

Bilinçaltımızın gizli gücü ile bağlantıya geçmeyi ve bu gücü ortaya çıkarmayı öğrendiğimizde hayatımıza daha fazla güç, zenginlik, sağlık, mutluluk ve keyif katabiliriz. Fakat insanların büyük bir bölümü bu gizli gücün sırrını bilmez. Bilinçaltının gücünü bilmeden yaşamlarına devam ederler.
Peki, hemen şu soruyu soruyorsunuz gibi hissediyorum. Bilinçaltımızın gücünü nasıl kullanacağız?
Bilinçaltımızın en aktif çalıştığı iki zaman dilimi vardır. Birincisi yatmadan önceki yarım saat, ikinci zaman dilimi de sabah yataktan kalktığımızdan sonraki geçen yarım saat. Bu iki zamanda bilinçaltımıza yüklediğimiz olumlamaları bilinç altımız kabul ederek yaşamımıza sunacaktır. Yalnız bilinçaltımız gelecek zaman kipini sevmez. Sevmez derken o isteğin hemen karşılanacağını kabul etmez erteler. Bilinçaltımıza şimdiki zaman kipinde olumlamalar yüklememiz gerekiyor ki hemen bilinçaltımız bunu kabul ederek yaşamımıza sunsun.
Bilinçaltımız öyle sadık bir hizmetkar ki, eğer “olmak istiyorum” veya “olacağım” gibi gelecek zaman kipi kullanırsak, gerçekleşmesini istediğimiz şeylerde sürekli gelecek zamana ait olacaktır. Yani elimizin altında olmayan gelecekte. Bunun yerine “sağlıklı olmayı seçiyorum”, “Mutlu olmayı seçiyorum” gibi şimdiki zaman kipi kullanırsak sonucu en kısa sürede alırız.
Örneğin gece yatmadan önce “Mutlu olmayı seçiyorum”, “Zengin olmayı seçiyorum”, “kendimi olduğum gibi kabul ediyor ve seviyorum”, “Kendimi onaylıyorum” gibi olumlamaları on defa yirmi defa yüksek sesle söyleyip bilinçaltımıza kazırsak. Yaşamımızdaki olumlu etkilerini en kısa sürede göreceğiz. Hatta bu bilinçaltımızın gücünü kazanmak için çaba sarf etmeye gerek yok zaten hepimizin içinde zaten var sadece onu olumlu yönde kullanmak gerekiyor. Biz yeter ki hayatımızı mutlu yaşamayı, huzurlu yaşamayı, zengin yaşamayı, sağlıklı yaşamayı içtenlikle isteyelim yeter. Bilinçaltımızdaki sınırsız zeka, yepyeni ve harika bilgi türlerine erişmemize izin verecektir.
Bilinç altımızın gücü sayesinde sağlığı, mutluluğu, parayı, güzel bir yaşamı kendimize çekeriz.
Bilinçaltımızın gücü sayesinde, düşünce, duygu, güç, özgüven, ışık, sevgi ve güzelliğin bu iç dünyasını keşfetmek en doğal hakkımızdır. Bu güçler görünmez olsa da kuvvetli ve etkilidir.
Bilinçaltımızda her sorunun çözümünü ve her sonucun nedenini bulabiliriz. Bu gizli güçleri ortaya çıkarmayı öğrendiğimizde, bolluk, sağlık, mutluluk, öz güven içinde ilerlememiz için gerekli olan güç ve bilgeliğe sahip olabiliriz.
Yazar, Şair, Ozan : Şerif ULU
Kabalar Mahallesi ÇAL

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE