Haber Üstü

BU BAŞARI ÇAL HALKININ

54

İLK AÇIKLAMA ÇAL GÜCÜ’NE
Gazetemiz imtiyaz sahibi Hüseyin Aytekin, Fransa’nın Cannes kentinde “Yılın Şehir Yöneticisi” ödülünü alan Başkan Fethi Akcan ile görüşüp, ödülleri ilk görüntüleyen gazeteci oldu.
(Hüseyin AYTEKİN)
İlçemiz Çal’da 2014 yılından bu yana belediye başkanlığı yapan Fethi Akcan’a, Fransa’nın Cannes kentinde “Yılın şehir yöneticisi” ödülü verildi. Ödülü; merkezi İngiltere’de olan Global Liderler Kulübü (Oxford Global Club of Leaders) verdi. Bu ödül, uluslararası prejtiji yüksek olan bir ödül.
Çal Gücü Gazetesi, Başkan Akcan ödülü aldıktan sonra ödülleri ilk görüntüleyen ve ilk röportajı yapan kurum oldu. Gazetemiz imtiyaz sahibi Hüseyin Aytekin, Başkan Fethi Akcan ile makamında görüşerek, hem ödülleri görüntüledi hem de bu ziyareti haberleştirdi.
Avrupa’da etkili bir sivil toplum örgütü olan Global Liderler Kulübü; Etkili Şehir Yönetimi, Potansiyel yatırımcılar ve uluslararası iş çevrelerinin dikkatini çekme ve onlara yatırım için teşvikte bulunmak, yerel halkın ekonomisine katkı yapmak Tarım Kenti Çal Projesi adına yapılan çalışmalar nedeniyle Akcan’a yılın şehir yöneticisi ünvanını verdi.
“ÇAL ADINA MUTLU VE GURURLUYUM”
19 bin nüfuslu ilçemizin başkanının bu ödülü alması hepimize gurur verdi. Ödülleri ilk görüntüleyen gazeteci olan Hüseyin Aytekin’e açıklamada bulunan Başkan Fethi Akcan, “Denizli ve Çal adına mutlu ve gururluyum. Bu ödülü almadan önce Avrupa’da böyle bir sivil toplum örgütünün varlığından bile habersizdim. Bizim yaptığımız çalışmaları yakından takip etmişler. Başta tarım ve turizm olmak üzere bir süredir sürdürdüğümüz çalışmalar, yabancı yatırımcılarla yaptığımız görüşmeler; Avrupa’nın en etkili sivil toplum örgütlerinden Global Liderler Kulübü’nün de dikkatini çekmiş. ‘Çal’ın isminin Avrupa arenasında da konuşuluyor olması, bir yerlere aday gösterilmesi ve şahsıma ödül verilmesi Çal halkının başarısıdır. Çallılar’a yürekten teşekkür ediyorum. Onlar bana iki seçimdir destek veriyor ben de onlara layık olmaya çalışıyorum” diye konuştu.