Haber Üstü

BURDUR VALİSİ HASAN ŞILDAK, 11 YIL SONRA ÇAL’DA HASRET GİDERDİ

3

İlçemizde 2005-2007 yılları arasında kaymakamlık yapan Burdur Valisi Hasan Şıldak, 11 yıl aradan sonra İlçemize gelerek görev yaptığı memurlar ve vatandaşlar ile hasret giderdi.

Haber ; Birsen BAĞCI
Burdur Valisi Şıldak, 2005 yılında ilçemizde yaptığı kaymakamlık görevinden sonra 2007 yılında Mülkiye Müfettişliği görevi nedeniyle ilçemizden ayrılmış, 2010 yılında Mülkiye Başmüfettişliği vb. üst mevkilerde görev yaptıktan sonra, 22 Mayıs tarihi itibari ile de Burdur valiliğine atanmıştır. İlçemizden ayrılmasından sonra görev yaptığı çeşitli yerlerde Çal’ı unutmayan Vali Hasan Şıldak, eşi Fatma Nur Şıldak ile 01 Kasım Çarşamba günü ziyaret amaçlı ilçemize gelerek, kaymakamlık makamını, ilçemizin ihracat konusunda adını duyuran Adalya Dış Ticaret Ltd. Şirketini ve Çal Belediye Başkanlığını ziyarette bulundu.
Kaymakamlık önünde başta Kaymakam Burak Dertlioğlu ve beraberindeki ekip ile karşılanan Burdur Valisi Hasan Şıldak, 11 yıl önce görev yaptığı kaymakamlık makamını ve odaları dolaştı. Kaymakamlık makamında yapılan samimi sohbet sonrası Vali Şıldak’a Kaymakam Burak Dertlioğlu tarafından Çal Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün açmış olduğu Biçki-Dikiş-Boyama kurslarında kursiyerlerin El Emeği Göz Nuru yaptıkları üç boyutlu inci işlemeli (Allah’ın 99 ismi bulunan) tablo hediye edildi. Daha sonra ilçemizde büyük yatırımlar yaparak bayanlar için çalışma sahası oluşturulan Adalya Dış Ticaret Ltd. Şirketine giderek burada şirket sahibi Abdullah Bulut’tan üzüm işleyişi ve ihracat yapılan yerler konusunda bilgiler alarak ilçenin 11 yıl zaman zarfında hareket kazandığının gözle görülür olduğunu belirtti.
Son olarak ilçemiz Belediye Başkanlığını ziyaret eden Burdur Valisi Şıldak, Belediye Başkanı Fethi Akcan ve meclis üyeleri tarafından karşılandı. Başkan Akcan, “Çal’da başarılı çalışmalarda bulunmuş ve hala ismi saygıyla anılan valimize, Çal’a yaptığı ziyaret için teşekkür ediyorum. Hasan Şıldak, Çal’a damga vurmuş, vatandaşların kalbinde büyük sevgi kazanmış bir isimdir” dedi. Burdur Valisi Şıldak, 11 yıldır Çal’a gelmediğini söyleyerek, “Çal gittiğimde güzeldi. Şimdi daha güzel olmuş. Nüfusu azalmış ama yaşanırlığını kaybetmemiş, tanıdığım Dostlarım yaşlanmış. Belediye Başkanımızın tersine göç için yaptığı çalışmaları ve çabalarını taktir ediyorum. Seracılık, Burdur bölgesinde oldukça iyi durumda. Çal’da seracılığı başlattığı için başkanı kutluyorum. Birlikte görev yaptığımız muhtarlarımızı hala isim isim bilirim. Çal’ı unutmak mümkün değil. Her zaman hatırladığım bir yer. En çok Çal Garası üzümünü özlüyorum” dedi. Başkan Akcan, Vali Şıldak’a Çal üzümü, Çal bamyası gibi çeşitli hediyeler verdi. Çal Belediyespor’un Yeşil Çal A.Ş. Atölyelerinde dokunmuş ‘Çal Garası’ yazılı atkısını da Vali Şıldak’a hediye eden Akcan, “Bu sezon Çal Belediyespor Bölgesel Amatör Lig’e çıkacaktır. Bunun için çalışıyoruz. Gelecek sezon Burdur takımları ile maç yapacağız” dedi. Şıldak, Çal Garası atkısını çok şık bulduğunu ve havaların soğumasıyla boynuna takacağını söyledi. Burdur Valisi Hasan Şıldak akşam saatlerinde ilçemizden ayrıldı.

Yoruma kapalı.