Haber Üstü

ÇAL BELEDİYESİ, İŞLETMELER AÇILINCAYA KADAR KİRACILARINDAN KİRA BEDELİ ALMAYACAK

32

Haber Merkezi

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, 34 mahallede belediyeye ait işletmelerin 45’inin korona virüsü nedeniyle kapatıldığını söyleyerek, tehlikenin geçip, işletmelerin açılma tarihine kadar işletmecilerden kira bedeli almayacaklarını söyledi.
Korona virüsü nedeniyle kamu kuruluşlarını ve özel işletmeleri ilaçlama çalışmalarını sürdüren Çal Belediyesi, yeni bir karar aldı. Belediye Başkanı Fethi Akcan, korona salgınının gerek Türk ekonomisi gerek uluslararası ekonomiyi olumsuz etkilediğini söyleyerek, belediyenin sahibi olduğu işletmeleri işleten kiracılardan kira bedeli alınmayacağını söyledi.
Korona virüsüne karşı topyekun mücadele verip, toplumun dayanışma içinde olması gerektiğini vurgulayan Başkan Akcan, “Çal Belediyesi’nin sahibi olduğu kafeterya, kahvehane ve restoran tarzındaki işletmelerimizdeki kiracılarımız, korona tehlikesi geçinceye kadar, yani bu işletmeler açılıncaya kadar belediyemize kira bedeli ödemeyecekler. Bu kararı alarak, mağdur olan işletmecilerimize teselli vermek istedik” dedi.