Haber Üstü

ÇAL BELEDİYESİ YAŞLILAR VE HASTALAR İÇİN HAREKETE GEÇTİ

41

Tüm dünya korona virüsü ile mücadele ederken hipertansiyon, diyabet, kalp ve kanser hastaları ile yaşlıların evlerinden çıkmaması için İlçemiz Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Korona virüsünün en fazla tehdit ettiği kitle yaşlılarımız ile bazı sağlık sorunları olanlar. Bu insanlarımız evlerinden çıkmasın. Belediyemizin koordinasyonunda temel ihtiyaçları alışveriş merkezlerinden temin edilip evlere teslim edilecek” dedi.
Korona ile mücadelede her bireyin, kamunun, özel sektörün üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi, devletin bu konudaki uyarılarına uyması gerektiğini söyleyen Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, özellikle yaşlılar ile diyabet, kalp ve kanser hastalarının korona tehlikesi geçinceye kadar evlerinden çıkmaması gerektiğini hatırlatarak 65 yaş üstü ile kronik hasta olan vatandaşların sokağa çıkması geçici olarak yasaklanmadan önce çağrıda bulunmuştu.
21 Mart Cumartesi gecesi yasağın gelmesi ile yardımlarını daha da kapsamlı hale getiren Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Çal Belediyesi’nin yaşlılar ile çeşitli hastaların temel ihtiyaçlarının evlere teslim edilmesi için çalışmalarının kapsamlaştırıldığını söyleyerek, “Çal ilçe genelinde ikamet eden ve yalnız yaşayan ya da evde genç olmayan 60 yaş üstü yaşlılarımız ile belirlenen rahatsızlığı olanlar verdiğimiz telefon numaralarını araması durumunda temel ihtiyaçları karşılanacak. Evlere servislerde market ve bakkallarla da işbirliği yapılacak. Korona virüsü bilindiği üzere 60 yaş üstü ile hipertansiyon, diyabet, kalp ve kanser gibi hastalıkları olan bireylerde ciddi sonuçlar doğurabiliyor. Belirttiğimiz gruptaki insanlarımızın belediyemiz koordinasyonunda temel ihtiyaçları alışveriş merkezlerinden temin edilip, evlere teslim edilecektir”diye konuştu.
Çal İlçe sınırları içinde ikamet eden vatandaşlar Çal Belediyesi’nin 0538 772 2993 ve 0507 408 0027 numaralı telefonlarını arayabilecek.