Haber Üstü

ÇAL BELEDİYESPOR BÖLGESEL AMATÖR LİG İÇİN TRANSFERLERE BAŞLADI

19

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Bu sezon Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan Çal Belediyespor, ağırlıklı olarak iç transfer çalışmalarını sürdürüyor.
Çal Belediyespor, ilk imzayı geçen sezon da formasını giyen yıldız oyuncu Onur Yavaş, takım kaptanı Aytaç Solunoğlu ile başarılı kanat oyuncusu Emre Kuncak’a attırdı.
Çal’a gelerek Kulüp Başkanı Adnan Tatar ile görüşen 24 yaşındaki sol kanat oyuncusu Onur Yavaş, “Bu sene fedakarlık yılı. Kulübüm için büyük fedakarlık yaptım. Bu büyük camiada kaldığım için mutluyum” dedi. Geçen sezon Çal Garası’nda başarılı bir performans çizen ve takımın Bölgesel Amatör Lig’e yükselmesine önemli katkı da bulunan Onur Yavaş, yeni sezon öncesi kulübün ilk anlaşma yaptığı futbolcu oldu. Çal Garası’nın hedefleri olan bir ekip olduğunu söyleyen Onur, “Bu sene fedakarlık yılı olacak. Kulübüm için büyük fedakarlık yaptım. Ülkenin ve kulüplerin ekonomik yapıları belli. Başkanımız Adnan Tatar şahsımdan fedakarlık istedi, kendisini kırmadım. Bu büyük camiada kaldığım için mutluyum. Çünkü, kendimi Çal’ın bir parçası gibi görüyorum. Bu sezon iyi nokta transferleri yaparsak 3.Lig neden olmasın” dedi.
Başkan Adnan Tatar ile Çal Belediyesi’nde görüşen kaptan Aytaç, “Yuvada kaldığım için mutluyum. Bölgesel Amatör Lig’de başarılı olmak için çok çalışacağız. Çal bizi biz de Çal’ı çok sevdik. Bize güvenenleri mahçup etmeyeceğiz” dedi.
Çal Garası ile görüşmeye 3 aylık bebeği Ela ile gelen Emre Kuncak ise, “Kızım dünyaya geldi, Bölgesel Amatör’e yükselme başarısı gösterdik. Kızımın bana uğur getirdiğine inanıyorum. Çal, bu sezon başarılı bir dönem geçirecek. Buna inanıyorum” diye konuştu.
Başkan Adnan Tatar ise, öncelikle takımda kalmak istedikleri oyuncularla anlaşıp, dış transfere yöneleceklerini, ancak transferde asla aceleci olmayacaklarını söyledi. Tatar, “Ekonomik koşullar belli. Gerçekçi düşünüyoruz ve gerçekçi davranıyoruz. Ödeyemeyeceğimiz paralarla oyuncu transfer etmeyeceğiz. Az vereceğiz, verim alacağız, sorun yaratmayacağız” dedi.