Haber Üstü

ÇAL DEVLET HASTANESİ’NDE DİKSİYON KURSU BELGE TÖRENİ YAPILDI

45

Çal Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından, Çal Devlet Hastanesinde açılan Diksiyon kursuna katılarak başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgeleri 27 Haziran Perşembe günü yapılan törenle verildi.
Çal Devlet Hastanesinde yapılan törene; İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Temel, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Talat Çelikkaya, Sağlık Grup Başkanı İlke Kaya, Başhekim Halil Oğuzhan Zorlu, Başhemşire Arzu Sarı ile kursiyerler katıldı.
Belge töreninde hazır bulunan ve Çal Devlet Hastanesi personelinden oluşan kursiyerler, kurs sonunda almış oldukları belgelerin anlamlı olmasının yanında, bu tarz kursların kişisel gelişim anlamında da faydalı olduğunu belirttiler. Kurs Öğretmeni Selgün Selin Tolun’un da alanında çok başarılı olduğunu dile getiren kursiyerler, günlük hayatlarında telâffuz ve iletişim gibi konularda bilmedikleri veya farkında olmadıkları bir çok eksikliklerinin bulunduğunu fark ettiklerini dile getirerek, buna benzer kurs ve eğitimlere her zaman ihtiyaçları olduğunu ve farklı kursların bundan böyle açılmasını talep ettiler.
Konuyla ilgili Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünden yapılan açıklamada da, bu kursun gerçekten çok verimli geçtiği ve talep olması halinde ilçemizdeki diğer kurumlarda da bu ve buna benzer kursların açılabileceği belirtildi.