Haber Üstü

ÇAL GARALI ATLET ÖDÜLLENDİRİLDİ

33

Haber Merkezi
Geçtiğimiz hafta Muğla’nın Dalyan ilçesinde düzenlenen ‘Dalyan Caretta Run 14 kilometre Koşusu’nda genel klasmanda Türkiye şampiyonu olan Çal Belediyesporlu atlet Ersin Kurşunoğlu’nu dün makamında ağırlayan ve ödül veren Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Parkurların Çal Garası Ersin’i kutluyorum. Çal’ın önemli bir tanıtım yüzü oldu” dedi.
Aslen Çallı olan ve Tavas’ın Yorga mahallesindeki ortaokulda beden eğitimi öğretmenliği yapan Ersin Kurşunoğlu, bu yıl katıldığı yarışmalarda dördüncü kupasını aldı. Kurşunoğlu, son olarak yarıştığı Dalyan Caretta Run 14 kilometre Koşusu’nda zorlu rakiplerini geride bırakarak genel klasmanda şampiyon oldu.
Şampiyonluk kupasını kulüp başkanı Adnan Tatar’a getirmesinin ardından Belediye Başkanı Fethi Akcan, master atlet Ersin Kurşunoğlu’nu makamına davet ederek ödül verdi.
Eylül ayından bu yana Eskişehir Yarı Maratonu’nda 3’ncü, Çeşme Yarı Maratonu’nda genel klasmanda 2’nci, Bodrum ve Dalyan koşularında da genel klasmanda birinciliği elde eden Çal Belediyespor’un sporcusu Ersin Kurşunluoğlu’nu makamında ağırlayan Belediye Başkanı Fethi Akcan, başarılı sporcuyu kutladı, ödülünü verdi. Akcan, “Bölgemizi turizme açmak için fizibilite ve alt yapı çalışmalarını sürdürürken, başarılı sporcumuzda Çal’ın tanıtımına önemli katkı veriyor. 2 aydır kulübümüz için koşan Ersin’in Çallı olması mutluluğumuza mutluluk katıyor. Ersin Kurşunoğlu, parkurların Çal Garası oldu. Kendisini bir kez daha kutluyor, başarı diliyorum. Olanaklarımız ölçüsünde çocuklarımız, gençlerimiz ve spor yapmak isteyen herkese desteklerimiz devam edecek. Çünkü, sporun egemen olduğu toplumlar daha sağlıklı olur” diye konuştu.