Haber Üstü

ÇAL GARASI, KİCK BOKS BRANŞINDA TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NDA ÜÇÜNCÜ OLDU

5

Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonası’na katılan 24 yaşındaki Çallı Kaan Öz, Türkiye üçüncüsü oldu. Milli takım seçmelerinin birinci ayağında derece alan sporcu, yapılacak iki turnuvada da derece yapıp ülkemizi uluslararası turnuvalarda temsil etmeyi hedefliyor.

Haber; Ayşe Nur KORAL
Aslen Çallı olan Kaan Öz, Antalya’da 14-20 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Açık Kick Boks turnuvasında üçüncü olarak önemli bir başarıya imza attı.
Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe ile birlikte Adnan Tatar’ı ziyaret ederek kendisine desteklerinden dolayı teşekkür etti. Başarılı sporcu, “Çocukluğumdan bu yana dövüş sporları ile ilgileniyorum. Amacım, Kick Boks branşında İlçemi ve ilimi daha iyi temsil edip Çal Garası adını duyurmak istiyorum” dedi.
ÖZTEPE; “SERÜVENİMİZ 2 YIL ÖNCE BAŞLADI”
Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe, Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi olan Kaan Öz’ün, 2 sene önce Gençlik Spor İlçe Müdürlüğümüz bünyesinde yaz spor okulları kapsamında ilçemizde kurs verdiğini söyleyerek, “Çal’da bu kursa 120 sporcu katılmıştı. Kaan’ın, sporculuğu yanında antrenör olarakta bilgili ve donanımlı bir sporcu olduğunu gördüm. Antalya’da düzenlenen turnuvada Denizli’den Türkiye şampiyonasına katılan sporculardan sadece Kaan derece yaptı. Kaan, Nisan ayında Antalya’da Avrupa’nın birçok ülkesinden milli takım düzeyindeki sporcularında katılacağı Türkiye 4. Uluslararası Açık Kick Boks Avrupa Kupasına katılacak. Kaan’ın bu turnuvada milli takıma seçilmek için yeterli puanı alarak milli takım formasını giyeceğine inanıyorum” dedi.
TATAR; “GURUR DUYDUK”
Çal Belediyespor Kulüp Başkanı Adnan Tatar ise, Kaan Öz’ün başarısıyla gurur duyduklarını söyleyerek, “İlçemiz sporcusu Kaan’ın milli takıma seçilmesini bekliyoruz. Antalya’da Türkiye üçüncüsü olması bize gurur verdi” diye konuştu.

Yoruma kapalı.