Haber Üstü

ÇAL GARASI, TÜRK KARDEŞLERİNİ AĞIRLADI

2

Denizli Süper Amatör Küme ekiplerinden Çal Belediyespor, İran’da yaşayan Türkler’in takımı olan Traktörsazi ile Çal Stadı’nda oynadığı hazırlık maçını 3-1 kazandı.

Haber ; Ayşe Nur KORAL
İranlı Türkler’in desteklediği, her maçında seyirci rekoru kıran ve ortalama 80 bin kişiye oynayan Traktörsazi futbol takımı, son yıllarda Ege futbolunda adını sıkça duyuran Çal Belediyespor ile 12 Eylül Çarşamba günü saat: 16.00’da Çal’da dostluk maçı yaptı. Güney Azerbaycan Türklüğünün sembolü Traktör futbol takımı İran liginde en fazla taraftara sahip olan takım konumunda. İranlı Türkler’in desteklediği ve maçlarını ortalama 80 bin kişiye oynayan Traktörsazi, dostluk maçı için Çal’a davet edildi. 1970 yılında bir traktör şirketinin desteğiyle kurulan takım, kısa zamanda İran’daki Türk halkının bir simgesi haline geldi.
Afyon’da kamp yapan Traktörsazi, Çal Belediyespor’un daveti üzerine Çal’a gelerek maç yaptı. Çal İlçe Stadı’nda oynanan maçı ev sahibi Çal Garası 3-1 kazandı. Teknik Direktör Aydın Yalabık, bu maçın lig için ölçü olmadığını söyleyerek, “Eksiklerimizi gördük. Bazı mevkilere takviyeler yapacağız” dedi.
Çal Belediyespor Kulüp Başkanı Adnan Tatar ise, “Türk soydaşlarımızı ağırlamanın mutluluğunu yaşadık. Maçın skoru önemli değil. Önemli olan iki ülke arasında, kardeşlik ve dostluk adına köprüler kurmak. Azeri Türkleri’nin takımı olan Traktörsazi’ye İran liginde başarı diliyoruz” diye konuştu.

 

Yoruma kapalı.