Haber Üstü

ÇAL GARASI’NDA MUTLULUK ÇIĞLIKLARI

17

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Çal Belediyespor, 1 sezonun ardından yeniden Bölgesel Amatör Lig’e yükselmenin mutluluğunu yaşıyor.
Bu sezon Süper Amatör Lig’de oynayan Çal Belediyespor Bölgesel Amatör Lig’e yükselmek için 27 Nisan Cumartesi günü Denizli Doğan Seyfi Atlı Stadında Serinhisarspor ile Play-Off oynayarak galip geldi.
Süper Amatör Lig’de olan Çal Belediyespor Bölgesel Amatör ligdeki Serinhisarspor ile oynadığı Play-Off maçında, seyircinin de büyük destek verdiği Çal Belediyespor galip gelerek Bölgesel Amatör Lig’e yükseldi.
Spor Toto Bölgesel Amatör Kümeye yükselme maçında Serinhisarspor ile zorlu bir maç oynanmasının ardından ikinci yarının son dakikalarında kırmızı kart gören Çal Belediyespor oyuncusu Aytaç Solunoğlu’nun oyundan ayrılmasıyla takım 1 kişi eksik oynadı. Karşılaşmanın sıfır sıfır olarak bitmesi ile 15’er dakikalık, toplamda 30 dakika uzatmalara gidilerek sonuç gene değişmemiş ve penaltı atışlarına giden iki takım, bunun sonucun da Çal Belediyespor, Serinhisarspor’u 4-3 mağlup ederek 2019-2020 sezonunda Denizliyi Bölgesel Amatör Ligde temsil edecek 3’üncü takım oldu.
Bölgesel Amatör Lig’e çıkma sevincini yaşayan Kulüp Başkanı Adnan Tatar ise, yeni sezonun hazırlıklarına ara vermeden başlayacaklarını söyledi. Tatar, “Çal Belediyespor, daha kurumsal bir kimlikle, daha az hata yaparak Türk sporuna hizmet edecek. Şampiyonluğu çok istiyorduk. Aslanlar gibi mücadele eden ekibimi kutluyorum. Bizleri mahcup etmediler” dedi.