Haber Üstü

ÇAL GENÇLİK VE SPOR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ POMEM ADAYLARI İÇİN ÜCRETSİZ PARKUR EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

37

Haber ; Birsen BAĞCI

POMEM 7 bin polis alımı için yaptığı duyurunun ardından ilçemizde Polislik sınavına başvuru yapan gençlere yönelik Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü harekete geçerek, ücretsiz parkur kursu açtı.
26. dönem POMEM kapsamında Lisans mezunu 5.040, önlisans mezunu 1.260 aday olmak üzere toplam 7.000 aday öğrenci alımlarında ön başvuru işlemleri 25 Ekim tarihleri arasında yapıldı. Başvuruların son bulması ile “Fiziki Yeterlilik” sınavlarına çalışmak için arayış içinde olan adaylar için Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ücretsiz parkur çalışmalarına start verdi. İlçemiz Kapalı Spor Salonunda “Fiziki Yeterlilik” sınavına girecek adaylar için parkur kurularak İlçe Müdürlüğü personeli Spor Eğitim Uzmanı Tezcan Akayıldız tarafından eğitimler verilmekte. Eğitimlerde adayların hızlı ve zamanı nasıl değerlendirmeleri gerektiği konusunda bilgiler verilerek sınavda, adayların sürelerini iyi kullanmaları ve istenen sürede parkuru bitirmeleri için gerekli teknik taktik çalışmalar sağlanmaktadır.
Adayların ilk çalışma günlerinde konuşma yapan Müdür Tayfur Öztepe, adaylar ile tek tek tanıştıktan sonra katılacakları sınavda başarılar dileyerek, “Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüzce uygulamaya koyduğumuz en önemli projelerimizden biri olarak düzenlenen ücretsiz polislik, askeriye, bekçilik ve spor akademilerine hazırlık kursundayız. Denizli’de bu kurslara katılanlar belirli bir ücret karşılığında hazırlanabiliyorlar. Bizim kursumuzun en önemli özelliği ücretsiz olması. İlk dönem ilçemiz ve diğer ilçelerden 14 gencimiz bekçilik kursumuza katılarak başarı sağladı. Bunlardan 11’i ‘Fiziki Yeterlilik’ sınavını geçti ve sonuçların açıklanmasını bekliyorlar. İnşallah 11’de başarılı olur ve meslek sahibi olurlar. Şimdi ise 26. Dönem polislik sınavlarına hazırlık kursu haftanın 7 günü yine burada devam ediyor. Cumartesi ve Pazar günleri de salonumuzu gençlerimiz için açık tutuyoruz. Şu anda Çal ve Bekilli’den kurslara katılan 5’i kız 3’ü erkek olmak 8 gencimiz var. İnşallah onlarda burada gerekli fiziki yeterliliği parkurda sağlayarak başarılı olurlar. İlçemizin ekonomik olarak potansiyeli belli. Gençlerimiz iş hayatına atılma anlamında sıkıntılar yaşıyorlar. İlçemizde genç nüfus hızla azalıyor. Bu durumda bizde istiyoruz ki gençlerimizin istihdamına katkı anlamında ücretsiz olarak açtığımız bu kurs sayesinde Polis, Asker, Bekçi ve spor akademisi sınavlarını kazanarak meslek sahibi olsunlar. Meslek edindirme anlamında önemli bir kurs. Denizli’de Pamukkale Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğümüz ile Pamukkale Halk Eğitim İlçe Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu bir kurs. Öncüsü onlar, bizde burada bu sene ilk defa yeni gelen uzmanımızla birlikte bu kursu açmış bulunuyoruz. Buradan Çal’daki, Baklan’daki, Bekilli’deki ve diğer yakın ilçelerdeki gençlerimize sesleniyorum. Tamamen ücretsiz olarak açtığımız bu kursumuzda parkurumuzu da sınav sistemi ile birebir aynı olacak şekilde spor salonumuzda hazırladık. Siz sevgili gençlerimizi kursumuza bekliyoruz. Lütfen gelin, burada bu kurs sayesinde inşallah sizlerde bir meslek sahibi olursunuz bu sayede bizim de çorbada bir tuzumuz olmuş olur. Ben ilgilerinden dolayı gençlerimize, katkılarından dolayı ilçe gençlerimize, katkılarından dolayı ilçe müdürlüğümüz uzman personelimize teşekkür ediyorum” dedi.