Haber Üstü

ÇAL M.T.A.L. ÖĞRENCİLERİNE TEKNİK GEZİ

93

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Elektrik Bölümü öğrencilerine yönelik düzenlenen teknik gezide öğrenciler fabrikaların üretim tesislerini gezme fırsatı buldular.

Haber ; Ayşe Nur KORAL
İlçemizin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri Denizli’de 2 fabrikaya teknik gezi düzenledi.
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik yapılan gezide Okul Müdür Yardımcısı İbrahim Demirci ve Elektrik Bölümü Öğretmeni Ferhat Cihan gözetiminde 17 Elektrik Bölümü öğrencisine yönelik, Denizli Honaz ilçesinin Kocabaş mahallesinde faaliyet gösteren Zimek Makine ve Pamukkale ilçesinde bulunan Elsan Kablo Fabrikasına teknik gezi düzenledi. Fabrikaların tanıtımından sonra üretim tesislerini gezen öğrenciler üretimlerle ilgili bilgiler aldılar. Öğrenciler, üretilen ürünlerle ilgili bilgi almalarının yanı sıra mezun olduktan sonra nasıl bir ortamda çalışabilecekleri konusunda bilgi sahibi oldular.

Fabrika yetkilileri öğrencilerin sorularını cevaplayarak firma yöneticileri böyle etkinliklerin öğrenciler açısından oldukça faydalı olduğunu ve her yıl bu tür gezilerle öğrencileri misafir etmekten mutluluk duyduklarını belirttiler.
Gezi sonrasında Müdür Yardımcısı İbrahim Demirci ve Elektrik Bölümü Öğretmeni Ferhat Cihan öğrencileri ile birlikte yedikleri yemek sonrası Çal’a dönüş yaptılar.