Haber Üstü

ÇAL MYO’DA ÖZENDİRİCİ HEDİYE VE BURS SÖZÜ SORUN OLDU!

6

dccfA

Çal Belediyesi’nin Çal Meslek Yüksek Okulu’na talebin artması için vaat ettiği özendirici hediye ve burs sözü sorun oldu.Meslek Yüksek Okulu’nu Tercih Eden Öğrencilere Ödül başlıklı 22 Aralık 2015 tarihli gazetemizde manşet olarak yayınladığımız haberde, kendilerine laptop verildiği hususunda adı geçen 2 öğrenci gazetemize gelerek böyle bir hediye almadıklarını belirttiler.

Kayıt dönemi öncesi Pamukkale Üniversitesi Çal Meslek Yüksek Okulu’na ilgiyi artırmak maksadı ile Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan tarafından okula ilk müracaat eden ve ilk kaydını yaptıran öğrencilere özendirici hediyeler verileceği, burs ve yurt imkanı sağlanacağı vaat edilmişti.

18 Aralık Cuma günü Meslek Yüksek Okulu binasında yapılan törende,  Çal Meslek Yüksek Okulunu ilk sırada tercih eden Yasin Demirci ve Zafer Sevinç’in 22 Aralık tarihli gazetemiz haberinde isimlerini görmeleri üzerine, törende isimleri kullanıldığı halde kendilerine hiçbir hediyenin verilmediğinden dolayı duygusal birer yazılı belge ile gazetemize müracaat eden öğrenciler, konuyu ilgililer ile konuşmaya çalıştıklarını ve bir sonuç alamadıklarından,  duydukları rahatsızlığı dile getirdiler.

Yasin Demirci ve Zafer Sevinç Çal Belediyesi’ne giderek Belediye Başkanı ile görüşmek istediklerini ve Belediye Başkanının yoğun programı nedeni ile görüşemediklerini, saatler sonra sekreterinin yaptığı açıklamada promosyonları vermemelerinin sebebi olarak, kendilerinin okula devamsızlık yaptıkları nedeni ile kendilerine hediyelerinin verilmediğini ifade eden öğrencilerin gazetemize verdikleri yazılı bildiride dikkat çeken sorular ise şunlar;

Çal’a tercih yapacaklara vaatleri nelerdi?
Birinci sırayı yazana ve birinci sıradan tercih edene değil miydi?Devam ve başarı mecburiyeti aranıyor muydu? gibi sorular yer almakta.
Ayrıca öğrenciler hediyeleri almamalarına rağmen isimlerinin kullanılarak, kendilerinin mağdur durumda bırakılması nedeni ile haklarımızı sonuna kadar arayacağız dediler.

Yoruma kapalı.