Haber Üstü

ÇAL ŞEHİTLERİMİZ İÇİN TEK YÜREK OLDU

58

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Suriye’nin İdlib kentinde askerlerimize yönelik düzenlenen hava saldırısında şehit olan Mehmetçiklerimiz için Çal tek yürek oldu.
Şehitlerimizi anmak ve ordumuza destek vermek amacı ile Çal Kaymakamlığı, Çal Belediyesi ve Muhtarlar Derneği ortaklaşa yürüyüş düzenledi. Dün saat: 12.00’de Emniyet Amirliği önünden yoğun katılım ile başlayan yürüyüşte “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, “Vatan Sana Canım Feda”, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” sloganları ile Çal Eski Belediye önüne kadar yüründü. Program eski Belediye önünde Saygı Duruşu, İstiklal Marşının okunmasının ardından Çal Kaymakamı Selin Sarı’nın konuşması ile devam etti.
Üzgünüz, bayrak asılmış evler gibi üzgünüz diye konuşmasına başlayan Kaymakam Selin Sarı, “Regaip gecesi İdlip’ten aldığımız üzücü haber, İdlip’te şehit olan kahraman askerlerimize saygımız dolayısıyla Mehmetçiğimize destek olmak için bugün burada sizlerle bir arada toplanmış bulunmaktayız. Çağrımıza kulak verdiniz. Burada bizimle berabersiniz. Allah cümlenizden razı olsun.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun silah arkadaşlarına dua edeceğiz. İdlip’te alçak saldırıda şehit olan Mehmetçiğimize dua edeceğiz. Ordumuzun muzaffer olması için dua edeceğiz.
Değerli Çallılar, bugün burada toplanan sevgili dostlar, burada sen ben yok Türkiye var demek için bir araya geldik. Birlik, beraberlik içinde kenetlendik. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. Ordumuzu muzaffer eylesin. Gecesini gündüzüne katarak etkin mücadele veren güvenlik güçlerimiz hainlere hak ettikleri dersi misliyle vermiştir ve vermeye de devam edecektir.
“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.”
İdlip’de rejim güçleri tarafından açılan hain saldırı sonucu şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Şehitlerimizin değerli ailelerine ve milletimize baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Allah kahraman ordumuzun yar ve yardımcısı olsun. Şehitlik mertebesine ve onuruna erişen, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla yad ediyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.
Kaymakam Sarı’nın konuşmasından sonra şehitlerimiz için okunan Kuran-ı Kerim Tilaveti ile program son buldu.