Haber Üstü

ÇAL TRAFİK POLİSİ EKİPLERİ, YEŞİLYURT ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNE TRAFİK EĞİTİMİ VERDİ

35

Kaymakamlık koordinesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı işbirliğiyle öğrencilere yönelik “TRAFİK” konulu eğitimler verilmeye devam ediyor.

Haber ; Birsen BAĞCI
Emniyet Amirliği ve Jandarma ekipleri kendi görev sahasında bulunan okullarda öğrencilere eğitimler vermektedir. Geçtiğimiz hafta İlçe Jandarma ekiplerinin Akkent Anaokulu ve İlkokulunda başladığı eğitimler, Hançalar Mehmet Akif Ersoy İlkokulu/Ortaokulu ve ilçe Emniyet Amirliğinin Çal Yeşilyurt Anaokulu öğrencilerine yönelik verdiği eğitimler ile devam etti.
Çal Yeşilyurt Anaokulunda yapılan eğitime, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Temel, Çal İlçe Emniyet Amiri Ergül Taşkıran, Trafik Polisi Mehmet Akmeşe, okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Miniklere trafik kuralları ve trafik levhaları konusunda bilgiler veren Trafik Polisi Mehmet Akmeşe, öğrencilere trafik kurallarına uymayanları uyarmaları, güvenli yaya davranışları, toplu taşıma araçlarında güvenli yolculuk, emniyet kemeri kullanmanın önemi, güvenli bisiklet kullanımı ve trafik çevre bilinci konularında görsel temalar ile bilgilendirme yaparak, trafikte sorumlu davranmaları, trafik işaretlerine uymaları gerektiklerini vurguladı.
Eğitimlerdeki amacın; öğrencileri bilinçlendirerek yaşanabilecek can ve mal kaybını en aza düşürerek trafik kural ve levhalarının doğru şekilde kullanılmasını sağlamak olduğu, ayrıca Mayıs ayı içerisinde ilçe merkezinde uygulamalı olarak okul öncesi eğitim gören (anaokulu) öğrencileri ve 1. sınıf öğrencilerine yönelik uygulamalı eğitimler vereceklerini ve verilen eğitimin böylelikle daha etkili olacağı belirtildi.

Yoruma kapalı.