Haber Üstü

ÇAL YÖRESİ DERNEĞİ İLÇEMİZDE TOPLANDI

33

Haber ; Hüseyin AYTEKİN
Bekilli Baklan ve Çal Yöresi Derneği Çal Birleşmesi 01 Kasım Cuma günü Çal ilçemizde gerçekleşti.
İlk Defa Çal Yöresi Kalkındırma Derneği olarak kurulan ve yıllar sonra ilçemizden ayrılan Bekilli ve Baklan ilçelerini de içine aldıktan sonra daha kuvvetli birleştirici hale gelen dernek 2019 üzüm sezonunda Güney ilçesi ile de mutabakat yaparak bölge de adından söz ettirdi.
Bu anlamda 01 Kasım Cuma günü saat 17.30’da ilçemizde toplanan Dernek Kurucu Üyeleri ve ilçemize gönül veren Çallılar, ilçemiz belediye meydanında çay içerek birbirlerini bekledikten sonra topluca Kısık Kanyonuna gittiler. Burada yüzyılların gölgesinde oluşan güzelliği ilçemiz belediyesinin halen inşaat çalışmalarının sürdürdüğü Kanyon Yürüyüş yolu sayesinde görerek akşam karanlığında ilçemize döndüler ve Çınaraltı Ada Restaurantta yenilen akşam yemeğinden sonra Belediye Nikah salonunda tanışma ve kaynaşma toplantısına geçildi.
Pamukkale Üniversitesi Öğretim üyelerinden Çal Yöresi Dernek kurucularından olan Prof. Dr. Bülent Topuz ‘un sunumuyla konuşmalara geçildi. Toplantıya Çal Yöresi Derneği Başkanı Abdullah Deda, PAÜ Öğretim Üyelerinden Dernek Kurucusu Hüdaverdi Akbeyik ve Prof. Mehmet Ali Gülel ile birlikte Çal, Baklan ve Bekilli’den çok sayıda vatandaş ve dernek üyesi katıldı.
Prof. Bülent Topuz’un giriş konuşmasın-dan sonra Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülseven, Prof. Mehmet Ali Gülel ve Hüdaverdi Akbeyik’in kısa konuşmalarının ardından ilçemiz Belediye Başkanı Fethi Akcan, ilçemiz yöresinden ve ilçemiz belediye çalışmalarından oluşan faydalı bir konuşma yaptıktan sonra vatandaşlar tarafından yönlendirilen sorulara cevap verdi. Başkan Akcan, özellikle Prof. Bülent Topuz’un Belediye Başkanına Fransa’dan verilen en iyi yöneticilik ödülünün ne olduğu sorusuna verdiği cevaplar ise hayli inandırıcı ve olumlu idi. Baştan sona konuşmacıların ve belediye başkanımızın konuşmaları büyük bir olgunluk içinde dikkat ve ilgi ile dinlendikten sonra ilçemizdeki belediye çalışmaları sinevizyon gösterisi ile dikkatle izlendi.
Toplantıya katılanlar saat 21.00 sularında uğurlanırken bundan sonraki toplantının 01 Aralık Pazar günü Baklan ilçesinde yapılacağı belirtilerek bu toplantının daha kapsamlı olacağı ifade edildi.