Haber Üstü

ÇAL VE YÖRESİ DOSTLUK KUPASI VOLEYBOL TURNUVASI BAŞLIYOR

9

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Çal Kaymakamlığı himayesinde, Çal Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünce düzenlenen turnuvaya, İlçemiz ile Baklan, Bekilli, Çivril ve diğer yakın ilçelerde bulunan kamu kurumu ve kuruluşları, oda başkanlıkları, sivil toplum kuruluşları, özel şirketler ve mahallelerde yaşayan vatandaşlar katılım sağlayabileceklerdir.
Öztepe; Amacımız İlçeler Arası Diyalogu Spor Yoluyla Güçlendirmek
Turnuva ile ilgili bilgi aldığımız Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe; amaçlarının Çal ve yöresinde yaşayan vatandaşlar arasında sportif etkinlikler yoluyla birlik, beraberlik sağlamak olduğunu belirterek “Sportif etkinlikler ile dostluk ve kardeşlik duygusunu kaynaşmalarını sağlamak, spor yapan veya yapmak isteyen vatandaşların , kurum personellerinin spor faaliyetlerine katılmasını teşvik etmek, serbest zamanlarını sportif faaliyetlerle değerlendirmelerine imkan sunarak sporun sevdirilmesi, özendirilmesi, yaygınlaştırılmasına katkı sağlamaktır” dedi.
SON 3 YILDIR SPORTİF BAŞARILARLA ANILAN BİR İLÇEYİZ
Çal İlçesinde son 3 yıldır geleneksel olarak yapılan spor turnuvalarının bu yıl daha da geniş bir katılımla yapılacağını belirten İlçe Müdürü Tayfur Öztepe, “İlçemiz geçmişten bugüne bulunduğu yörede sosyal sanatsal ve kültürel özelikleri ile öne çıkan önemli bir ilçe olmasının yanında son yıllarda da adını Futbol, Voleybol, Karate, Kick Boks, Atletizm, Masa Tenisi ve Vücut Geliştirme gibi çeşitli branşlarda ferdi ve takım sporlarında elde ettiği sportif başarıları ile duyurmakta. Bizde bu anlamda İlçe Müdürlüğü olarak düzenlediğimiz farklı sportif faaliyetler, etkinlikler ve projelerle 7’den 70’e ilçemizde spor yapma bilincini ve alışkanlığını aşılamayı, spor kültürünü geliştirmeyi ve sporu yaşam biçimi haline getirmeyi arzu ediyoruz” dedi.
Dostluk Kupasınin bir ilk olacağını belirten Müdür Öztepe; “Çal ve yöresinde bulunan ilçelerimiz, düzenleyeceğimiz bu voleybol turnuvası ile ilk kez bir araya gelerek çok önemli bir organizasyona imza atacağımıza inanıyorum. İlçemiz Kapalı Spor salonunda düzenlenecek olan Turnuvamıza tüm herkesi bekliyoruz. Turnuvaya başvurular 14 Şubat Perşembe günü son bulacaktır. Müracatlar ise, Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne yapılacaktır” dedi.

 

Yoruma kapalı.