Haber Üstü

ÇAL’DA GELECEĞİN CİMNASTİK SPORCULARI YETİŞİYOR

55

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde Yaz Spor okulları kapsamında açılan Cimnastik kursu büyük ilgi görüyor.
Cimnastik eğitmeni Havvanur Bozkurt eşliğinde çalışmalar sürdüren minikler hem eğlenceli vakit geçiriyorlar hem de tüm spor branşlarının temeli olarak gösterilen cimnastik sporuyla tanışmanın mutluluğunu yaşıyorlar.


Kurslar ile ilgili görüşlerini dile getiren veliler ise çok mutlu. İlçemizde cimnastik kursunun açılmasına çok sevindiklerini belirten veliler, “Okullar kapandığında bizde 5 yaşında ki kızımızı Denizli’de bulunan cimnastik kurslarına kayıt yaptırmayı düşünüyorduk. İlçemizde de açılacağını duyunca çok sevindik ve hemen kayıt yaptırdık. Veli olarak çocuklarımız için farklı branşların ilçemizde de olması çok güzel. Bu tür sosyal etkinlikler çocuklarımızın gelişimi için çok önemli. Bizlere bu imkanı sunan Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü yetkililerine ve antrenörlerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Bir diğer öğrenci velisi ise ; “Biri 4,5 diğeri 8 yaşında iki çocuğumuzu da cimnastik kursuna kayıt ettirdik. Ortam çok güzel. Cimnastik eğitmeninin çocuklarımızla yakından ilgilenmesi bizleri mutlu ediyor. Öğrendiklerini akşam evde bize de gösteriyorlar. Çal’da da bu imkanların olması biz veliler için çok iyi oldu. Evde telefonu, tableti, televizyonu unuttular. Enerjilerini de spor yaparak atıyorlar. Biz çok memnunuz. Çocuklarımız haftanın iki günü koşa koşa salona geliyorlar”dedi.