Haber Üstü

ÇAL’DA KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLER İLE KUTLANDI

37

Çal İlçe Halk Kütüphanesin’de 55. Kütüphane Haftası etkinliklerle kutlandı.
Program, 27 Mart Çarşamba günü İlçe Halk Kütüphanesinde Sıradışı Okurlar Belgeseli gösterimi, ödül takdimi ve akabinde ilçe meydanında kitap okuma etkinliği gerçekleştirilmiş olup akşam üstü ise yoğun katılımın olduğu “Bizim Köyün Şarkısı” ücretsiz film gösterimiyle çoğunluğu çocuklar olmak üzere izleyenlerin keyifli zamanlar geçirmeleri sağlandı.

Haber ; Ayşe Nur KORAL
55. Kütüphane Haftası Açılış Programına; Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Kula, Emniyet Amiri Ergül Taşkıran, İlçe Jandarma Komutanı J.Teğmen Oğuz Şentürk, İlçe Müftüsü Abdullah Vurucu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdiresi Özlem Akan, SGK Müdürü Taner Tokaç, İlçe Gıda ve Hayvancılık İlçe Müdürü Aydoğan Gürcan Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Ali Rıza Sarıdemir, İlçe Mal Müdürü V. Emel Yalçınkaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Temel, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Talat Çelikkaya İlçe Sağlık Müdür V. Dr. İlke Kaya, Devlet Hastanesi Baştabibi Halil Oğuzhan Zorlu, PTT Müdürü Adil Güven ve bazı okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve misafirler katıldı.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Sıradışı Okurlar Belgeseli 2019 gösterimi yapıldı. Belgeseldeki sıra dışı okurların kitap sevgisi hayatın tüm yoğunluğu, zorlukları ve engellerine rağmen kitapları kütüphaneleri sevme duyguları protokol ve misafirler tarafından ilgiyle izlendi. Daha sonra 1 yıl boyunca yetişkinler arasında en çok ödünç kitap alıp okumada 1. olan kullanıcı Abdullah Alparslan’a ödülünü Çal Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Kula, 2. olan kullanıcı Mehmet Akmeşe’ye ödülünü İlçe Emniyet Amiri Ergül Taşkıran verirken, her gün kütüphaneye gelip internet erişiminden faydalanan Osman Bahçacı’ya özel ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Temel verdi. Program öğle saatlerinde ilçe merkezinde okuma etkinliği ile devam ederek etkinliğe bazı kurum müdürleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yoğun destek ve katılımı ile okul müdürleri, idareciler, öğretmenler ve öğrenciler yarım saat boyunca okumanın önemini vurguladılar. Akşam üzeri ise, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın telif hakkını almış olduğu filmlerden halkın yararlanması adına; İlçe Halk Kütüphanesi tarafından bir salon hazırlanarak sinemadan bir farkı olmaksızın görüntü ve ses sitemi kurularak; film gösterimi yapıldı. Çoğunluğu çocuklar olmak üzere yoğun katılım ile salon dolup taşarken izleyenlerin keyifli zamanlar geçirmeleri sağlandı.

Yoruma kapalı.