Haber Üstü

ÇALIN GURURU OLDU

9

Denizli’de özel bir okul tarafından bu yıl 5. Kez Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması düzenlendi. Yarışmaya 5 bin ortaokulu öğrencisi katıldı ve 5 bin kişiyi geride bırakan Hale Dikmen il ikincisi, Çal birincisi oldu.

Denizli’de özel bir okul tarafından düzenlenen Bilgi ve Kültür yarışmasına İl genelinde 5 bin ortaokul öğrencisinin katıldığı yarışmayı Çal Şehit Ramazan Us İmam Hatip Ortaokulu 6/A sınıfı öğrencisi Hale Dikmen, il ikincisi, Çal ilçe birincisi olarak kazandı.
Çal’da düzenlenen törende ilçe birincisi Hale Dikmen’e ödülünü hayırsever Dr. Mehmet Aydınlı verdi. Denizli’de düzenlenen törende ise Hale Dikmen altın ödülünü Pamukkale Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Savaş’ın elinden aldı. Ödül kazanan Hale Dikmen’in babası Nihat Dikmen, “Yarışma bu yıl 5. Kez düzenlendi. Kızım kitap okumayı çok sever. İlçeden yarışmaya katıldı. Çal’dan bizimle birlikte 250 ortaokul öğrencisi daha yarışmaya katılmış. Hale, Çal ilçe birinciliğini, ildeki tüm ortaokullarından yarışmaya katılan 5 bin öğrenci arasından da il ikinciliğini kazandı. Çok mutlu olduk. Ödül töreni de çok güzel organizasyonla yapıldı. Emeği geçen öğretmenlerimize ve okul idarecilerimize teşekkür ederiz” dedi. Ödül törenine Hale’nin anne ve babası Nihat – Aynur Dikmen öğrenci velileri, çok sayıda öğrenci ve davetliler katıldı.

 

Yoruma kapalı.