Haber Üstü

“ÇAL’LI GENÇLER CUMHURİYET İÇİN KOŞTULAR”

31

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce organize edilen, Çal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. Yıl Etkinlikleri kapsamında “29 Ekim Cumhuriyet Koşusu” düzenlendi.
25 Ekim Cuma günü Çal Vali Yusuf Ziya Göksu İlçe Stadında yapılan Cumhuriyet koşusuna ilçe merkezi ile mahallelerde ki ilk, orta ve liselerden 14 okul katıldı.
Minikler, küçükler, yıldızlar, gençler kız ve erkek kategorilerinde gerçekleştirilen koşu yarışmalarında en küçüğü 8, en büyüğü 18 yaşında olmak üzere 180 sporcu birinci olmak için kıyasıya yarıştı.
Yarışmalar Minikler 50 mt, Küçükler 75 mt , Yıldızlar 100 mt , Genç kızlar 100 mt, Genç erkekler ise 400 mt ve 4x100mt bayrak koşuları çok çekişmeli ve heyecanlı bir şekilde gerçekleşti.
İlçe Müdürü Tayfur Öztepe, yarışmaya katılımın bu denli yüksek olmasından mutluluk duyduğunu belirterek, “Cumhuriyetimizin adına ve maneviyatına yakışır bir şekilde centilmence geçen yarışmalara okul idarecilerimizin, velilerimizin ve öğrencilerimizin duyarlılığı neticesinde güzel bir organizasyon gerçekleştirdik. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak öncelikli amacımız bu tür sosyal etkinliklerle toplumun tüm kesimlerini, özellikle de çocuk ve gençlerimizi bir araya getirmek, dostluk, arkadaşlık bağlarını güçlendirmek. Bunu da en güzel spor yoluyla başarabileceğimizi düşünüyorum. İlçemizde ki her yaştan insanımızı spor paydasında buluşturmak, spor ile tanıştırmak adına düzenlediğimiz spor organizasyonları yıl boyunca devam edecek. Desteklerinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Okul idarecilerimize, beden eğitimi öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum. Yarışmalara katılan tüm sporculara teşekkür ediyor, dereceye giren sporcuları da tebrik ediyorum” dedi.
İlçe Mili Eğitim Şube Müdürü Fethi Yeşilmeşe ise, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak spor organizasyonlarına önem verdiklerini belirterek, “Öğrencilerimizin zihinsel gelişimleri yanında bedensel gelişimlerini destekleyici bu tür sportif faaliyetler onlar için önem arz ediyor. Denizli genelinde Öğrencilerimizin akademik başarıları bizleri gururlandırıyor. Bunun yanı sıra ilçemiz adına kazanılacak sportif başarıların kazanılması için eğitimin spor ile harmanlanması anlamında bizlere de önemli görev düştüğünün farkındayız” dedi.
Müsabakalar sonrasında düzenlenen Ödül Töreninde dereceye giren okullara ve sporculara madalyaları Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe, Çal İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fethi Yeşilmeşe, Okul Müdürleri ve Beden Eğitimi Öğretmenleri tarafından verildi.

 1. OLAN ÖĞRENCİLER
  MİNİK KIZLAR (50MT)
  1- Beril Adalı (Çal Gazi İlkokulu)
  MİNİK ERKEKLER (50MT)
  1- Bora Yüksel (Sazak İlkokulu)
  KÜÇÜK KIZLAR (75MT)
  1- Kadriye Çallıca (Ş.Ramazan Us İmamhatip O.O)
  KÜÇÜK ERKEKLER (75MT)
  1- Osman Sefa Tekeci (Ş.Ramazan Us İmamhatip O.O)
  YILDIZ KIZLAR (100MT)
  1- Nurhan Çulhaoğlu (İsabey O.O)
  YILDIZ ERKEKLER (100MT)
  1- Mehmet Sarıkaya (Belevi O.O)
  GENÇ KIZLAR (9-10.SINIF) (100MT)
  1- Nazire Saruhan (Çal Anadolu Lisesi)
  GENÇ ERKEKLER (9-10.SINIF) (4X100MT)
  1- Süleyman Kasal- Emre Ali Dündar – Berk Henkoğlu Alperen Çavuş (Çal Mtal)
  GENÇ KIZLAR (11-12.SINIF) (100MT)
  1- Ayten Durmuş (Çal Anadolu Lisesi)

GENÇ ERKEKLER (11-12.SINIF) (400MT)
1- Mehmet Tanış (Çal Mtal)