Haber Üstü

ÇALLI GURBETÇİ PROJELER İLE DOLU!

44

Gurbetçi Çallı, Süleyman Murat Çilbirci’den her gelişinde farklı projeler ile Türkiye’ye ayak basması dikkatleri çekiyor. Son olarak da hayvan sevgisinden dolayı hayvan barınağına mama yardımında bulundu.

Haber ; Ayşe Nur KORAL
İlçemiz için faydalı olabileceğini düşündüğü ve İsviçre’den her gelişinde farklı projelerle Türkiye’ye ayak basan Çallı Süleyman Murat Çilbirci, İzmir’e gelerek hayvan barınağına mama yardımında bulundu.
Daha önce ilçemiz halkının faydalı olabileceği bağlama, kitap, oyuncak vb. malzemeler getirmesi ile dikkat çeken Çallı Süleyman Murat Çilbirci, bu defa da İzmir’de bir hayvan barınağının yetkilisinin Çallı olduğunu öğrenen ve hayvanlara sevgisinden dolayı barınakta bulunan hayvanlara ortalama 100 kg mama yardımında bulunarak projelerine bir yenisini daha ekledi.
Çallı Süleyman Murat Çilbirci, “Gurbette olmam ile memleket hasreti çekmekteyim. Bu yüzden her zaman ilçeme gelmeden önce araştırmalar yaparak memleketime faydalı olabilecek çalışmalarda bulunuyorum. Son olarak ta İzmir’de barınak görevlisinin aslen Çallı olan uzun yıllardır İzmir’de yaşayan Gülgün Hamamcıoğlu ile irtibata geçtim. Hayvanların sürekli olarak ihtiyacı olan mamaları getirerek teslim ettim” dedi.