Haber Üstü

ÇALLI GURBETÇİDEN MERKEZEFENDİ BELEDİYESİNE DESTEK

89

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Uzun yıllar önce çalışmak için Çal’dan İsviçre’ye giden ve memleketini unutmayarak Türkiye’ye her gelişinde elleri dolu gelen Çallı Süleyman Murat Çilbirci, bu defa gelişinde 100 adet satranç takımı, 50 adet zeka küpü getirerek Denizli Merkezefendi Belediyesine hediye etti.
İlçemize spor alanında yaptığı desteklerin yanı sıra İzmir’de bir hayvan barınağının yetkilisinin Çallı olduğunu öğrenen ve hayvanlara sevgisinden dolayı barınakta bulunan hayvanlara ortalama 250 kg mama, gölgelendirme ve suluk yardımında bulunan Çilbirci, bu defa gelişinde ise 100 adet satranç takımı, 50 adet zeka küpü Merkezefendi Belediyesine hediye etti.
Denizli Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Çallı Hayırsever Süleyman Murat Çilbirci, Chp Çal İlçe Başkanı Ömer Dağlı ve beraberindekileri makamında kabul etti. Hoş sohbet havasında geçen ziyarette Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a satranç takımları teslim edildi.
Başkan Doğan, Çallı hayırsever Süleyman Murat Çilbirci’ye Merkezefendi Belediyesine yaptığı desteklerden dolayı teşekkür ederek, Denizli’nin tekstil şehrinin olduğunu vurgulayarak havlu takımı hediye etti.