Haber Üstü

ÇALLI, KÜÇÜK DOKUNUŞLARA DEVAM EDİYOR

52

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Çallı Süleyman Murat Çilbirci, ilçemizin yanı sıra Denizli’de de küçük dokunuşlara devam ediyor.
Uzun yıllar önce İsviçre’ye giderek hayatını orada sürdüren Çilbirci, Türkiye ile bağını hiçbir zaman koparmadığını belirterek, ailesini görmeye geldiği memleketine elleri dolu dolu geliyor.
Sosyal ilişkilere önem veren Çilbirci, İsviçre’de yardımsever kişileri bularak yaptığı projeler ile ilgili bilgilendirip, ihtiyaç sahiplerine ulaşarak bir nebzede olsa umut olmaya çalışıyor. Son gelişinde İsviçre’den çocuk kıyafetlerini getiren ve Aydın Kuşadası Kimsesiz Çocuklar ve Sokak Çocukları Derneği Harun Çanbulat ile iletişime geçen Çilbirci, yardımseverler adına elleri ile derneğe kıyafetleri teslim etti. Ardından Denizli Merkezefendi Emine Ahmet Sami Uslu İlkokulu 4. sınıf öğrencilerine Laptop ve Zeka Geliştirici oyuncakları ve Denizli Otizmliler Derneği okul bünyesine

Müzik aletleri kazandırdı.
Emine Ahmet Sami Uslu İlkokulu 4/B Sınıf Öğretmeni Ayşegül Odabaşı, yardımsever Süleyman Murat Çilbirci’ye teşekkür ederek, “1 Otizmli, 1 Fiziksel Engelli, 4 Disleksi toplamda 30 öğrencili sınıfım var. Ben öğrencilerim ve okulum adına yardımsever Süleyman Bey’e teşekkür ediyorum” dedi.
Yardımsever Süleyman Murat Çilbirci, İsviçre’de yardımsever kişi ve kişilere ulaşarak İsviçre ile Türkiye arasında bağ kurmaya çalıştığını belirterek, “İsviçre’de yardımsever kişilere ulaşıp aracılık yapmaya çalışıyorum. Beni ve projelerimi destekleyen yardımseverlerimize buradan teşekkür ediyorum. Şimdiye kadar yardımsever kişiler ile beraber spor- sanat, sosya-kültürel vb. alanlarda güzel çalışmalar yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.