Haber Üstü

CHP İLÇE DANIŞMA KURULU YAPILDI

43

Haber ; Hüseyin AYTEKİN
Türkiye çapında sürdürülmekte olan CHP il ve ilçe danışma kurulu toplantılarının ilçemiz toplantısı 27 Temmuz Cumartesi günü saat 19.00’da ilçemiz belediyesi düğün salonunda yapıldı.
CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba ve Çal İlçe Başkanı Ömer Dağlı yönetiminde başlatılan toplantıya yaklaşık 100 partili katıldı. Toplantıda söz alan konuşmacılar özellikle bazı yöneticilerin partiye faydalı olamadıklarını vurgularken 31 Mart seçimlerinde yaşanan belediye başkanı adayı belirlemede yaşanan beceriksizlik üzerinde dururken bazı konuşmacılarda kişisel şikayet ve sızlanmalarını dile getirdi.
Bir kısım konuşmacı ise CHP’nin sosyal demokrat ilkeli bir parti olduğunu ifade ederek hiç kimsenin belediye başkanı veya belediye meclis üyesi olarak doğmadığını, olayların ve yaşam standardının kişileri bu aşamaya getirdiğini vurgulayarak, önemli olanın eğer partili ise partinin aldığı kararlara uyması gerektiğini ifade etti.
Toplantıya Acıpayam afet bölgesinde yaptığı incelemeler nedeni ile sonradan katılan CHP Denizli Milletvekili, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca yapılan eleştirilere cevap vermeye çalışırken eleştiri konuşmalarını yapan bazı partililerin salon dışında oldukları ve sordukları soruların cevapları ile ilgilenmedikleri görüldü.
Toplantı olumlu bir hava içinde son bulmuş olup 19 ilçenin danışma kurulu toplantılarının ardından 28 Temmuz Pazar günü Denizli İl Danışma kurulu toplantısı yapılarak, CHP’nin Denizli’de neden aday göstermediği ve özellikle Bekilli ilçesindeki seçim kaybının ve akabindeki ihraçların konusu konuşuldu.
Denizli il yönetimi tüm toplantıların olumlu bir hava içinde gerçekleştiğini ifade ederken, tutulacak olan raporların genel merkeze iletileceğini söylediler.