Haber Üstü

ÇİFTÇİLERİMİZE KALİTELİ ÜRÜN YETİŞTİRME EĞİTİMİ VERİLİYOR

12

Çal Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü , İşkur ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile Kabalar ve Sazak Mahallelerinde açılan Asma Yetiştiriciliği kurslarına katılarak başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgeleri, 23 Ocak Çarşamba günü yapılan törenle verildi.

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Kabalar ve Sazak Mahallelerinde ayrı ayrı yapılan törenlere; İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Temel, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Aydoğan Gürcan, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Talat Çelikkaya, kurs öğretmenleri Erdal Güneş, Hamza Erkan ile kursiyerler katıldı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Talat Çelikkaya: ”Bizler bugün iki mahallemizde daha tarıma dayalı kurslarımızı bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Halk Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman olduğu gibi yine bu yıl da vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda kurs ve eğitimlerimiz devam etmektedir. Son yıllarda bölge halkımızın yaşadığı tarıma ve hayvancılığa dayalı sıkıntılara bir nebze olsun çare olabilmek adına, onları yaptıkları işi en doğru,verimli ve bilinçli yapabilmeleri noktasında bizler de kendimizi sorumlu hissederek bu eğitimlerimizi sürekli olarak vermeye devam ediyoruz. Bugün burada da bunun birer örneğini hep birlikte mutlulukla görmekteyiz. Özellikle bu mahallelerimizin geçim kaynağında büyük pay teşkil eden üzüm ve kekikle ilgili bu ürünlerin daha kaliteli ve verimli olarak nasıl yetiştirilebileceği konusunda vermiş olduğumuz eğitimler ; kursiyerlerimizin kollarında birer altın bilezik olacaktır. Bizler Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak; bölgemizde yetiştirilen bu iki önemli tarım ürünü hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlık kanalıyla Tarım ve Orman Bakanlığına bir rapor gönderdik ve bu sayede Denizli genelindeki ilçeler arasında İşkur işbirliği ile en çok kurs açan kurum biz olduk.Şüphesiz ki bu başarıların yakalanmasında bizlere her zaman destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün payı çok büyüktür. Ayrıca kursiyerlerimizden de bizlere gelen geri dönüşlerde kurs öğretmelerimiz Hamza Erkan ve Erdal Güneş’ten son derece memnun olduklarını duymak ta, bizlere ayrı bir gurur ve mutluluk vermektedir. Bu noktada emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve belgelerin hayırlı olmasını diliyorum.
Törende söz alan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Aydoğan Gürcan: ”Bugün burada vermiş olduğumuz belgeler, gerçekten kursiyerlerimizin bundan sonraki hayatlarında her zaman için birer artı olacaktır. Özellikle bakanlığımızın zaman, zaman hayat geçirdiği destekleme, kredi ve hibe projelerinde bu belge ve sertifikalar, ön şart teşkil etmekte ve söz konusu desteklemelerden faydalanmalarında her zaman geçerli olmaktadır. Bu anlamda, böylesine anlamlı kursların açılmasında emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Temel: ”Bugün gerçekten hem bizler hem de kursiyerlerimiz adına çok mutlu bir gün. Çünkü ileride her daim kendinize birer altın bilezik olacak olan ve istihdam vb. birçok konuda sizleri bir adım öne taşıyacak olan bu belgeleri almış olmanız, Halk Eğitimi Merkezi müdürlüğü marifetiyle açmış olduğumuz kurslarımızın amacına ulaştığının birer göstergesi olmaktadır. Ayrıca kursiyerlerimizin yeni bilgiler öğrenmeye çok istekli oldularını ifade etmeleri de, bizleri yeni kurslarımızın açılması noktasında cesaretlendirmektedir. İhtiyaç olan ve talep edilen her alanda farklı eğitim ve kurslarımız bundan böyle de devam edecektir. Çünkü bizler Hayat Boyu Öğrenmenin günümüz dünyasında ne denli önemli olduğunun farkındayız. Bu anlamda da vatandaşlarımızın kendilerini geliştirmelerine katkı sağlayacak her türlü kurslarımızı Halk Eğitimi Müdürlüğümüz başta olmak üzere diğer ilgili kurum ve kuruluşlarla açmaya hazırız. Şimdiden belgelerimizin hayırlı olmasını diliyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından kursiyerlere belgeleri törenle verildi.

Yoruma kapalı.