Haber Üstü

ÇOCUKLAR EBEVEYNLERİNE TRAFİK NOTU VEREREK BİSİKLET KAZANACAK

69

Haber ; Ayşe Nur KORAL
İçişleri Bakanlığınca “Karnemi Dolduruyorum, Trafiğe Güvenle Çıkıyorum” sloganıyla başlatılmış olan proje kapsamında 100 çocuk 100 bisikletle ödüllendirilecek.
Trafikte seyir halinde bulunan sürücülerin trafik kurallarına uymaları, trafik işareti ve işaretlerine riayet etmeleri konusunda farkındalık oluşturulması, çocuklarımıza ise trafik bilinci ve kültürünün yerleştirilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığınca “Dikkat Sizden, Notlar Bizden” projesi başlatıldı.
Jandarma ve Emniyet trafik personeli çocuklara kırmızı düdükle birlikte bir de Trafik Karnesi dağıtıyor. Çocuklar bu karneler ile araç kullanan anne ve babalarını trafikte uydukları ya da uymadıkları kurallar konusunda değerlendirme yapacak, notlar verecek. Çocuklar tarafından doldurulacak olan bu karneler 20 Haziran Perşembe gününe kadar #trafikkarnem hastagi ve TrafikEgm twitter adreslerinde paylaşılacak. Karneler arasından en çok beğeni alan ilk yüz paylaşım sahibi öğrenci bisiklet ile ödüllendirilecek. Ayrıca öğrenciler karneleri http://www.trafik.gov.tr adresinden de temin edebilecek.#Jandarma #JandarmaTRAFİK #TRAFİKKARNEM