Haber Üstü

CUMHURİYETİMİZ 95 YAŞINDA

5

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağan ettiği Cumhuriyet Bayramı bu gün 95 yaşında 95 yıldır bu önemli günü coşku ile kutlamaktayız. Bir ulusun kişilere tabi olmadan kendi hür iradesi ile yaşamını sağladığı hür ve bağımsızlığın sembolü olan bu büyük gün tüm ulusumuza kutlu olsun.
İlçemizdeki kutlama törenleri 28 Ekim Pazar günü saat 13.00’te Atatürk anıtına çelenklerin konulması ile başladı. Burada okullardan temsili öğrenciler protokol ve vatandaşlar hazır bulundu.
29 Ekim Pazartesi günü ilçemiz kaymakamlık makamında Denizli Vali Yardımcılarından Vefa Kaya tebrikleri kabul etti, daha sonra saat 10.00’da tören alanına geçildi. Burada yapılan Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Vali Yardımcısı Vefa Kaya, ile Belediye Başkanı Fethi Akcan öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladılar. Daha sonra Vali Yardımcımız Vefa Kaya günün anlamı ile ilgili konuşmasını yaptı ve her okuldan birer öğrenci şiir okudu. Törendeki program da ilaveten Anadolu Teknik Eğitim Lisesi ve Ana okulu öğrencilerinin folklor oyunları coşku ile izlendi. Çal Anadolu Lisesi bandosunun eşliğinde yapılan resmi geçitle program sona erdi.

Yoruma kapalı.