Haber Üstü

CURLİNG TURNUVASI ŞAMPİYONLARI KUPALARINI ALDI

2.022

Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Çal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Okullar arası Curling Turnuvası Sona erdi.

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Çal Spor Salonunda yapılan turnuvaya yıldızlar ve gençler kategorisinde Çal ve Mahallelerinde bulunan okullardan 96 öğrenci katıldı.
İlçede ilk kez düzenlenen curling turnuvasında dereye giren okullara ödülleri Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe, Çal İlçe Milli Eğitim Müdürü Fethi Yeşilmeşe, Curling branşının Denizli Malzeme distribütörü Kazım Özdağ ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri tarafından verildi.
Turnuva ile ilgili bilgi veren İlçe Müdürü Tayfur Öztepe; “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında İlçemizde ilk kez düzenlediğimiz Curling Turnuvasına yoğun bir katılım oldu. Şubat ayında GEKA tarafından kabul edilen curling projemiz kapsamında 2 aşamalı bir yol haritası belirlemiştik. Birinci aşamada beden eğitimi ve spor öğretmenlerimizin milli takım antrenörü tarafından 5 günlük bir eğitim almalarını sağlamıştık. Daha sonra ise beden eğitimi öğretmenlerimiz tarafından okullarında curling eğitimi alan öğrencilerimize yönelik bir turnuva düzenlemeyi düşünmüştük. Projemizin amacına ulaştığını görmek bizleri çok mutlu etti. Yeni bir spor dalı olmasına rağmen öğrencilerimizin ilgisi ve becerisi çok güzeldi. Oynayanların ve izleyenlerin keyif aldığı güzel bir turnuva oldu. Katkılarından dolayı Çal İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Temel’e, Malzeme distribütörü Kazım Özdağ’a, öğretmenlerimize ve sevgili öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.