Haber Üstü

DENİZLİ GAZETECİLER CEMİYETİ GENEL KURULUNU YAPTI YENİ BAŞKAN MUHAMMET KARAÇAY

50

Denizli Gazeteciler Cemiyetinde 3 yıl boyunca Gazetecilerin sesi olan Osman Nuri Boyacı ve ekibi, 01 Şubat Cumartesi günü yapılan seçim ile bayrağı 35 yıllık deneyimli gazeteci Muhammet Karaçay ve yönetimine teslim etti.

Haber; Bircan YAĞIZ
Denizli Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulunu 1 Şubat Cumartesi günü büyük bir katılımla yaptı.
Çatal Çeşme Oda Tiyatrosunda yapılan genel kurul, Başkan Osman Nuri Boyacı’nın açılış konuşması ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Başkan Osman Nuri Boyacı’nın 3 yıllık çalışma raporunu okumasından sonra denetleme kurulu okunarak raporlar üyeler tarafından onaylandı.
Konuşmaların ardından yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yeni dönem cemiyet başkanı olmak isteyen Engin Ünal, Erol Kes ve Muhammet Karaçay konuşmalarını yaptılar ve seçimlere geçildi. Tek sandıkta 223 üyenin oy kullandığı seçim sonunda 85 oy alan Denizli özelinde 35 yıllık deneyimli gazeteci Muhammet Karaçay başkan seçildi. Bununla beraber yönetim kurulu üyeliklerine Mesut Güler, Sevim Say, Ramazan Çetin, Sırrı Doğan, Serap Özdemir, Ayhan Çimendağ, Metin Akman, Hacı Selamoğlu. Denetim Kurulu üyeliklerine Binnur Olcaytürkan, Bircan Yağız, Atanail Altınoluk. Üst Kurul Delegeleri ise, Osman Nuri Boyacı, Mustafa Kemal Kaya, Hüseyin Aytekin ve Muhammet Karaçay seçildiler.
Büyük bir olgunluk içinde geçen kongreye başta Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Akp İl Başkanı ve Milletvekilleri, CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, İlçe Başkanı, Milletvekilleri, çelenk gönderdiler.
Denizli Basın Camiasına ve Tüm Denizlimize hayırlı olmasını diliyoruz.