Haber Üstü

DENİZLİ İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BERNA ÖZTÜRK, ÇALLILAR’A SÖZ VERDİ

47

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Denizli İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Berna Öztürk, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ve Çallı 7 muhtarı makamında ağırladı. Başkan Fethi Akcan ile muhtarlar Müdür Öztürk’ten doktor talebinde bulundu.
Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Gelinören Mahalle Muhtarı Ali İhsan Hayta, Selcen Mahalle Muhtarı Halit Duran, Çal Kuyucak Mahalle Muhtarı Mustafa Sağlık, İsmailler Mahalle Muhtarı Ramazan Karaadam, Belevi Mahalle Muhtarı Mustafa Yanık, Dağmarmara Mahalle Muhtarı Yılmaz Kayılan ve Süller Mahalle Muhtarı Yaşar Memilli, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk’ü makamında ziyaret etti.
Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Çallı hayırseverlerin katkılarıyla yapılan hastanemizin eksikleri bulunuyor. En önemli eksikliğimiz ise genel cerrah uzmanı ile çocuk doktoru. Çal Devlet Hastanesi, Çal yöresinde yaşayan yani çevre ilçelerde yaşayan insanlarımıza da hizmet veriyor. Küçücük operasyonlar için insanlarımız Denizli merkeze gitmek zorunda kalıyor. Çal’da verilen sağlık hizmeti standartının yükseltilmesi gerekiyor. Doktor eksikliği nedeniyle halkımız verimli hizmet alamıyor” dedi.
İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk ise, Çal Devlet Hastanesi’ne genel cerrah ile çocuk doktorunun en kısa zamanda atamasının yapılması için elinden geleni yapacağını söyledi, “Çal Devlet Hastanesi ile ilgili bazı sıkıntılarımızın olduğu bir gerçek. Bize düşen görevde bu sıkıntıları çözümlemek. Çal’a doktor ataması için elimden geleni yapacağım. Önümüzdeki günlerde Çal’a gideceğim ve Belediye Başkanı Akcan’ın da katılacağı toplantıda hastanenin genel sorunları ile ilgili genel değerlendirmede bulunacağız. Yeni bir planlama gündemimizde. Başkan Akcan’ın şahsında Çal’a söz veriyorum; Doktor ihtiyaçları giderilecektir” diye konuştu.