Pazar, 20 Eylül 2020
.
13
Denizli
.
chevron_left chevron_right
GÜNDEM

DENİZLİ MERKEZEFENDİ BELEDİYE BAŞKANI ŞENİZ DOĞAN ULUSAL BASININ GÜNDEMİNDE

article

732 Toplam Gösterim
DENİZLİ MERKEZEFENDİ BELEDİYE BAŞKANI  ŞENİZ DOĞAN ULUSAL BASININ GÜNDEMİNDE

Haber; Ayşe Nur KORAL

Korona virüs salgını ile mücadele edilen bugünlerde Denizli Merkezefendi Belediyesi tarafından geliştirilen proje Fox TV ana haber sunucusu Fatih Portakal’ın gündemindeydi.
Ramazan ayı için başlatılan “Merkezefendi El Ele” hareketi çerçevesinde hayırseverler aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine iftar yemeği yardımında bulunulurken ekonomik sıkıntı yaşayan esnaflara da can suyu olunması planlanlanan projede ‘Merkezefendi El Ele’ iyilik hareketinde, hayırsever vatandaşlar ve restaurant sahibi esnaflar, www.merkezefendi.bel.tr/elele adresinde bir araya gelecek, iftar talep eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara iftar yemeği yardımı yapılacak. Harekete, kişi başı en az 20 lira ve katları olmak üzere katkı sağlanacak. Sisteme dahil olmak isteyen restoranların, Merkezefendi sınırları içerisinde bulunması ve dağıtım ağına sahip olması gerekiyor. Hayırseverler ve esnaflar ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar arasında iyilik köprüsü kurmayı amaçladıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, hem ihtiyaç sahiplerinin hem de esnafın yanında olduklarını söyledi. Başkan Doğan, “Esnafımızı, ihtiyaç sahibi hemşerilerimizi ve hayırseverlerimizi bir araya getirdiğimiz bir iyilik hareketi ile Merkezefendimizde Ramazan’ın ruhunu kalplere işliyoruz. Bugün, ‘Vakit birlik olmak vaktidir’ diyerek ‘Merkezefendi El Ele’ iyilik hareketini başlatıyoruz. Hayırsever hemşerilerimiz ve restaurant sahibi esnaflarımız ile talepte bulunan ihtiyaç sahibi hemşerilerimiz arasında iyilik köprüsü kurmayı amaçlıyoruz” dedi. Doğan, “Hayırseverlerimizin yardımları hem evlerinde sıcak iftar yemeği bekleyen ihtiyaç sahibi hemşerilerimize ulaşacak hem de bu zorlu süreçte esnaf kardeşlerimize adete bir nefes, bir can suyu olacak. Zor günleri el ele aşacağımızı biliyoruz. Çünkü biz ‘birlikte daha güçlü’ olduğumuzu tarih boyunca göstermiş bir toplumuz. Haydi Merkezefendi! El ele verelim ve güçlüklerin üstesinden birlikte geldiğimizi gösterelim” diye konuştu.
FATİH PORTAKAL GÜNDEME GETİRDİ
Fox TV ana Haber Bülteni sunucusu gazeteci Fatih Portakal, Merkezefendi Belediyesi tarafından hayata geçirilen bu projeyi 01 Mayıs Cuma günü Fox TV ekranlarına taşıdı. Portakal, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ı ana haber bülteninde takdir etti.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE