Haber Üstü

DENİZLİ MİLLETVEKİLİ KAZIM ARSLAN VEFAT ETTİ

58

Haber; Hüseyin AYTEKİN
24 Haziran seçimlerinde Denizli Milletvekili seçilen ve yılların dürüst siyasetçisi Kazım Arslan, ailesi ile birlikte bayram tatili nedeni ile gittiği Antalya’da aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kalp krizine bağlı beyin kanaması geçirdiği ifade edilen Denizli Milletvekili Arslan, 6 Haziran Perşembe günü hayatını kaybetti.
7 Haziran Cuma günü Denizli’ye getirilen Kazım Arslan’ın cenazesi önce CHP İl binasında düzenlenen törenle anıldı, daha sonra ikametgâhına götürülen naaş öğle saatlerinde Pamukkale Üniversitesi kampüsünde bulunan Müftü Ahmet Hulusi camisine götürülerek Cuma namazına müteakip kılınan Cenaze namazından sonra Denizli asri mezarlığına götürülerek defnedildi.
Kazım Arslan’ın cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılınçtaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, başta Denizli CHP Milletvekilleri Gülizar Biçer Karaca, Teoman Sancar olmak üzere çevre il ve ilçelerden gelen belediye başkanları ve binlerce vatandaş hazır bulundu.
Denizlinin saygın siyasetçilerinden olan Kazım Arslan’ı rahmetle anıyor yakınlarına ve CHP camiasına başsağlığı diliyoruz.