Haber Üstü

DENİZLİSPOR SÜPER LİG’DE

39

9 yıllık Süper Lig hasreti çeken Denizlispor taraftarları 12 Mayıs Pazar günü yapılan Denizlispor – Karabükspor karşılaşmasında 6-0 kazanarak süper lige çıkmayı garantiledi.

Haber; Hüseyin AYTEKİN
Denizlispor 1. ligin 33. haftasında Pazar günü Karabükspor’la yaptığı maçı 6-0 kazanarak süper lige çıkmayı garantiledi.
Maçtan sonra sahaya çıkan Denizlispor taraftarları saatlerce galibiyeti kutladılar ve coşku ile alınan izinle birlikte coşkularını 15 Temmuz Delikliçınar meydanına taşıdılar.
Gençinden yaşlısına, çocuğundan büyüğüne yüzlerce taraftar meşale yakarak çınar meydanına indi. Kutlamalar Çınar meydanında da devam etti. Tezahüratlarıyla ortalığı inleten taraftarlar Çınar’daki eğlencelerin ardından konvoyla Denizli Açıkhava Tiyatrosuna giderek gece boyu eğlendiler.
9 yıllık Süper Lig hasreti çeken taraftarlar Denizlispor’un bu başarısından büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Denizlispor’un şampiyonluk kupasını aldıktan sonra tekrar coşkuyla eğleneceklerini bildirdi.
Çal Garalar’ı da bu coşkunun her anında yer aldı. Çal Belediyespor’un şampiyonluğundan sonra ikinci sevinci Denizlispor’la yaşayan Çal Garalar’ı tezahüratlara eşlik ettiler.