Haber Üstü

DEVLET HASTANESİNİN UZMAN HEKİM SORUNU NEDEN ÇÖZÜLEMİYOR!

4

Yapımına 1990 yılında başlanan ve 2000 yılında açılışı yapılarak hizmete başlayan Çal Devlet Hastanesinde Uzman Hekim sorunu bir türlü çözülemiyor! Devlet yapımının yanı sıra hayırsever vatandaşlarımızın çeşitli katkılarıyla ameliyathane ve diğer ekipmanları da tamamlanmış olan hastanemizin gözlemlediğimiz kadarı ile ufak siyasi hesaplarla veya döner sermayesinin zayıf olması nedeni ile uzman hekimler tarafından tercih edilmediği, görevlendirme ile gelenlerinde burada kalmak istemediklerinden hasta yatırmadıkları bu ve benzer nedenlerle hastanemiz bir türlü tam çalışır duruma gelemiyor.
2 adet tam teşekküllü ameliyathanesi kullanılmamaktan atıl duruma gelmek üzere, geçtiğimiz aylarda önemli bir cihazın çalışıp çalışmadığının tespiti maksadı ile başka bir hastaneye götürülmek istendiği son anda öğrenildi.
İlçemiz Devlet Hastanesi Bekilli İlçesi, Baklan ilçesi ve Uşak iline bağlı Karahallı ilçesine hizmet vermekte iken bu duruma getirilmesi hasta vatandaşlarımızı zor durumda bırakmakta aklı başında vatandaşlarımızın da bu durumun ilçemize yakışmadığı konusunda yorum yapmalarına neden olmaktadır.
Yetkililerden sormak istiyoruz. Aile hekimlerinin aylık gelirleri ortalama ne kadardır? Çivril Devlet hastanesindeki 10’dan fazla uzmanın aylık gelirleri nedir ve ilçemiz hastanesinin uzmanlarının gelirleri tatmin edici orandamıdır?
Ayrıca herşeyiyle hizmete hazır olan bir tesisin hele hele bir hastanenin 18 yılda normal işler hale gelememesi normalmidir?
Tüm bunları yetkililere sormak istiyoruz ve ilçemiz DEVLET HASTANESİ’NİN diğer Devlet hastaneleri gibi tam teşekküllü olarak ameliyatlarında yapılabildiği bir hastane olması dileği ile yetkililerimizin bu konuyu tekrar gündeme alarak değerlendirmelerini diliyoruz. Saygılarımla.

Yoruma kapalı.